404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

3. ULUSLARARASI SEVGİ VE BARIŞ YÜRÜYÜŞÜ GERÇEKLEŞTİRİLDİ


Uluslararası Mevlana Vakfı öncülüğünde, Hz. Mevlana'nın Karaman'dan Konya'ya gidişinin 790. yılı nedeniyle düzenlenen 3. Uluslararası Sevgi ve Barış Yürüyüşü Karaman'da başladı. 
Hz. Mevlana'nın annesi ile ağabeyi ve akrabalarının mezarının bulunduğu Aktekke Camisi önünde başlayan yürüyüşe; Vali Fahri Meral ve eşi Zehra Meral, Belediye Başkan Vekili Duran Kabaağaç, Hz. Mevlana'nın 22. kuşaktan torunu Esin Çelebi Bayru, Kent Konseyi Başkanı Ali Konukseven, daire müdürleri ile öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Yürüyüş öncesinde Vali Meral, Hz. Mevlana'nın 22. kuşaktan torunu Esin Çelebi Bayru'ya Konya Valisi ve Uluslararası Mevlana Vakfına teslim edilmek üzere birer Türk Bayrağı verdi.
Yapılan duanın ardından Aktekke Camii önünde başlayan ve İstasyon Caddesi üzerinde devam eden sevgi ve barış yürüyüşü Mevlana Müzesi’nin önünde sona erecek.

3. ULUSLARARASI SEVGİ VE BARIŞ YÜRÜYÜŞÜ YAPILDI
Karaman Belediyesi ve Uluslararası Mevlana Vakfı işbirliği ile düzenlenen 3. Uluslararası Sevgi ve Barış Yürüyüşü 27 Nisan 2018 Cuma günü yapıldı.
        Hz. Mevlana'nın Karaman'dan Konya'ya gidişinin 790. yılı nedeniyle bu yıl 3.’sü düzenlenen Uluslararası Sevgi ve Barış Yürüyüşü, Aktekke Camisi önünden başladı. 3. Uluslararası Sevgi ve Barış Yürüyüşü’ne; Karaman Valisi Fahri Meral, Belediye Başkan Yardımcısı Duran Kabaağaç, Hz. Mevlana'nın 22. kuşaktan torunu Esin Çelebi Bayru ile daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı. 
        Dört gün sürecek yürüyüş Dinek, Karadağ, Madenşehri, Değle, Süleymanhacı köyü ve Çumra güzergâhı üzerinden gidilerek Konya Mevlana Müzesinde son bulacak.


  
  
  
  
  
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN