404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

BERAT KANDİLİ MESAJLARI


ŞEKER: “BERAT KANDİLİMİZ MÜBAREK OLSUN”

AK Parti Karaman Milletvekili Dr. Recep ŞEKER, Berat Kandili nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Şeker mesajında şu ifadelere yer verdi:  “Milletimiz ile birlikte Ramazan ayının müjdecisi olan bir Berat Kandiline daha kavuşmanın mutluluk ve heyecanını yaşıyoruz. Bu mübarek gece bütün İslam âlemine ve tüm insanlığa mübarek olsun.
Allah’ın affı ve bağışlaması, günah borç ve cezadan kurtulmak manalarına gelen Berat; Yüce Allah (C.C)’ın biz kullarına rahmet nazarı ile baktığı çok önemli ve mübarek bir gecedir. 
Rahmet kapılarının ardına kadar açıldığı hayrın, bereketin ve tüm güzelliklerin bol bol ihsan edildiği bu ulvi gecede Yüce Allah’a ellerimizle beraber gönüllerimizi de açarak Yüce Rabbimize yönelip mağfiret iklimine girmeliyiz. 
Ramazan ayına iyice yaklaştığımız bu mübarek günlerde Berat Gecesini de fırsat bilerek bizleri bu gecenin fazilet ve bereketinden uzaklaştıran; kin, düşmanlık, ana babaya isyan ve birbirimize dargınlık ve küskünlük gibi davranışları terk ederek daima sevgi, muhabbet ve kardeşlik duyguları içinde muhabbetin, dostluğun ve kardeşliğimizin kıymetini bilmeliyiz.  
Ülkemizin ve tüm İslam Aleminin ve Karamanlı hemşerilerimin Berat Kandil’ini en kalbi duygularımla tebrik eder, başta ülkemiz olmak üzere tüm İslam aleminin beratına, tüm insanlığın barış ve huzuruna vesile olmasını, Yüce Allah (C.C)’dan niyaz ederim” dedi.
 KARAMAN BELEDİYE BAŞKANI ÇALIŞKAN’IN BERAT KANDİLİ MESAJI
            Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Çalışkan, Berat Kandili'nin; dargınlıkları, küskünlükleri, kırgınlıkları unutmak, barışı ve adaleti tesis etmek, dostluk ve kardeşliği pekiştirmek için önemli bir vesile olduğunu bildirdi.
            Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Berat Kandili dolayısıyla yayımladığı mesajında; Kandil gecelerinin, kültür ve medeniyet ile gelenek ve göreneklerimiz içinde özel ve anlamlı bir yere sahip olduğunu belirterek şunları kaydetti:
            “Tefekkür ve şükür vesilesi olan kandiller, hepimiz için ruhani bir arınma, aydınlanma ve hayat muhasebesi imkânı sağlayan gecelerdir. İnsanımızın anlam ve gönül dünyasına ışık tutan Berat Kandili de tıpkı diğer kandil geceleri gibi toplumumuz için vazgeçilmez bir öneme sahiptir.
            Bu kutsal gece; dargınlıkları, küskünlükleri, kırgınlıkları unutmak, barışı ve adaleti tesis etmek, dostluk ve kardeşliğimizi pekiştirmek için de önemli bir vesile konumundadır. Mübarek üç aylar içinde yer alan bu gecenin, başta ülkemiz olmak üzere tüm İslam dünyasının beratına, tüm insanlığın barış ve huzuruna vesile olmasını temenni ediyorum.
            Aziz milletimizin ve tüm İslam Alemi’nin Berat Kandili'ni en samimi duygularımla tebrik ediyor, bu anlamlı gecenin aramızdaki gönül bağlarını, birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirmesini diliyorum.”


AK Parti Karaman İl Başkanı Mehmet Er, Berat Kandili Münasebetiyle Bir Mesaj Yayımladı.
Er mesajında "Tefekkür ve şükür vesilesi olan kandiller hepimiz için ruhani bir arınma ve hayat muhasebesi imkânı sağlayan gecelerdir. Berat; suç ve cezadan beraat etme, borçtan, hastalıktan, şerden ve kötülüklerden kurtulma anlamına gelir. 
Berat, yüce Yaradan’ın affına erebilmek için yaratılanı affetme, rahmet ve mağfirete mazhar olma günüdür. Biliyoruz ki büyük ve merhameti bol bir sahibimiz var ve rahmetini tecelli ettirdiği bu anlar bizler için bir nimet.

İnsanımızın anlam ve gönül dünyasına ışık tutan Berat Kandili de tıpkı diğer Kandil gecelerinde olduğu gibi; dargınlıkları, küskünlükleri, kırgınlıkları unutmak, dostluk ve kardeşliğimizi pekiştirmek için de önemli bir vesiledir.
Rabbimiz, günah yüklerinden berat etmiş, hayra anahtar, şerre kilit olmaya azmetmiş, yüreğini imana açmış, kullar olarak Ramazan ayına ulaşmamızı nasip eylesin.

Bu duygu ve düşüncelerle, Berat Kandilinin başta ülkemiz olmak üzere tüm İslam Alemi’nin beratına, tüm insanlığın barış ve huzuruna vesile olmasını diler, milletimizin ve tüm Müslümanların Berat Kandilini tebrik ederim."dedi.

AK Parti Karaman Merkez İlçe Başkanı Mustafa ATABAY; 

Allah’ın rahmet ve mağfiretinin bizleri kuşatacağı, bütün manevi kirlerimizden temizlenme imkanı bulabileceğimiz Mübarek Berat Kandili Allah’ın af ve mağfiretinin yeryüzüne yağmur misali indiği zaman dilimidir.

Kandillerin aydınlığını fırsat bilerek, çeşitli sebeplerle kirlenen kalplerimizi önce tövbe ve istiğfar ile temizlemeli; sonra da Allah sevgisi, insan sevgisi ve vatan sevgisi ile doldurarak iyi bir kul, olmaya gayret göstermeliyiz.

             Bu mübarek gecenin hepimiz ve bütün İslâm alemi için maddî ve manevî hayırlara bereketlere  nail olmamıza ve Beratımıza vesile olmasını Cenab-ı Hakk'dan niyaz ederim.

      Birlik ve beraberliğe, kardeşliğe her zamankinden daha çok ihtiyacımızın olduğu bu günlerde Beraat  Kandilini de   vesile edinerek dostluğumuzu pekiştirmeliyiz. Birlik ve beraberliğimize zarar verecek davranışlardan uzak durmalıyız.
 Tüm İslâm âleminin birlik ve dirliğine, dünyanın pek çok yerinde haksızlığa ve zulme uğramış Müslüman kardeşlerimizin kurtuluşlarına, insanlığın hidayet ve barışına, huzur ve saadetine; İslam coğrafyasının değişik bölgelerinde akan kan ve gözyaşının durmasına, maddî ve manevî hayırlara-bereketlere vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ederiz.

AK Parti Karaman İl Kadın Kolları Başkanı İmiş GÜNENÇ Berat Kandili Mesajı,

Mukaddes gecelerden biri olan 11 Ayın Sultanı Ramazan-ı Şerifin müjdecisi olan mübarek Berat Kandilini idrak etmenin sevinç ve mutluluğunu hep birlikte yaşamaktayız. Bu mübarek geceler rahmet, bereket, birlik, beraberlik, şükür, mağfiret ve sevgi duygularıyla insanların Yüce Allah’ın huzuruna bir adım yaklaşma vesilesidir  Berat kandiline bir kere daha kavuşmuş bulunuyoruz. Af ve bağışlanma gecesi olan bu mübarek geceyi idrak etmenin sevinç ve mutluluğunu yaşarken bu mübarek gecenin manevi duyguları içerisinde birbirimize sevgi ve hoşgörü ile yaklaşarak dargınlık ve kırgınlıklara son vermeli birlik ve beraberliğimizi pekiştirmeliyiz.Bu duygu ve düşüncelerle, tüm İslâm Âleminin mübarek Berat Kandilini en içten dileklerimle tebrik ediyor ve Ramazan-ı Şerif’in habercisi bu özel gecenin, ülkemizin ve İslâm Âleminin birlik, dirlik ve beraberliğine, insanlığın hidayet, barış ve huzuruna vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum..

AK Parti Karaman İl Gençlik Kolları Başkanı Mustafa KALE Berat Kandili Mesajı
AK Parti Karaman İl Gençlik Kolları Başkanı Mustafa KALE mesajında şu sözlere yer verdi ;

"Ramazan Ayının müjdeleyicisi olan Berat Kandili'ne kavuşmanın manevi mutluluğu ve sevincini içindeyiz. Bu manevi yüklü geceler, kültürümüzde ve medeniyetimizde, gelenek ve göreneklerimiz içinde özel ve anlamlı bir yere sahiptir.  Resulullah (S.A.V) Efendimiz bu gece çok ibadet, çok dua ederdi. Biz bu geceyi fırsat bilelim, kendimize, ailemize, sevenlerimize ve cümle Din kardeşlerimize bol bol dua edelim. Hatta yanlış yolda olanların da ıslahı, düzelmesi için dua edelim.
Berat kandili kurtuluş, bağışlanma ve arınma gecesidir. Berat kandili bizlere tefekkür etme,kendimizi sorgulama, dargınlıkları,küslükleri giderme ve gönül dünyamızı temizleme fırsatı sunar. Berat,Yaradan’ın affına erişebilmek için yaradılanı affetme günüdür.
Mevlam günah yüklerimizden berat etmiş olarak Ramazan-ı şerife girmeyi bizlere nasip eylesin. Bu vesile ile mübarek Berat Kandilinizi tebrik ediyor, tüm İslam alemi ve insanlık için birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışmaya vesilesi olmasını temenni ediyorum.”dedi


TÜRK'TEN KANDİL MESAJI

AK Parti Karaman Milletvekili Aday adayı Erdal Türk, Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Türk, yayımladığı mesajında, "Rahmet, mağfiret ve bereket ayı Ramazan'ın müjdecisi olan Berat gecesinin en güzel şekilde idrak edilmesini temenni ediyorum" dedi.
Türk, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Berat kandili kendimize, Rabbimize ve tüm insanlığa karşı sorumluluklarımızı hatırlatan, geçmişimizi hesaba çekerek dua ve azimle geleceğimizi yeniden inşa etme imkanı sunan müstesna bir gecedir. Kurtuluş, af ve arınma anlamına gelen Berat Kandili, bizlere bilerek veya bilmeyerek işlediğimiz hatalardan ve günahlardan tövbe ederek, Yüce Rabbimizin rahmet ve mağfiretine sığınma fırsatı sunar. Bu gecede ibadet ve dualarla Rabbimize yakınlaşmalı, Yüce Mevla'ya, ailemize, çocuklarımıza, çevremize ve tüm insanlığa karşı olan görev ve sorumluluklarımızı yeniden hatırlayarak, yeni Bir Ümit ve kararlılıkla geleceğimizi şekillendirmeye çalışmalıyız. Bu mübarek gecenin, gündelik hayatın getirdiği sıkıntılar ve manevi hayatın ihmaliyle daralan kalplerimize bir Kandil olması dileğiyle, aziz hemşehrilerimin, milletimizin ve İslam aleminin Berat Kandili'ni kutluyorum. Bu gece vesilesiyle dünyanın birçok yerinde Müslüman kardeşlerimizin yaşadığı sıkıntıların ortadan kaldırılmasını, bütün dünyada hak ihlallerinin sona ermesini, acı ve gözyaşının, şiddet, terör ve umutsuzluğun yerini kalıcı bir huzur ve barışa bırakmasını Yüce Allah'tan niyaz ediyorum"

RECEP MUĞLU'NUN BERAT KANDİLİ MESAJI

Karaman Ziraat Odası Başkanı Recep MUĞLU Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Muğlu mesajında şu ifadelere yer verdi;
Üç ayların manevi havası içerisinde idrak edeceğimiz kutsal gecelerden biri olan ve bizlere Ramazan ayını müjdeleyen Berat Kandili’ne, milletçe bir kez daha erişmenin mutluluk ve heyecanı içerisindeyiz.
Berat Kandili; Allah'ın bütün kullarına rahmet, lütuf ve mağfiret kapılarını aralayarak kullarını bağışladığı, dualarına karşılık verdiği, günahlarını affettiği, yapılan ibadetleri kat be kat mükâfatlandırdığı mübarek gecelerden birisidir. Yapılan duaların, Cenab-ı Mevla'ya arz edileceği ve onun sonsuz affından, merhametinden, iyiliğinden bol bol yararlanılacağı, umudu, huzuru müjdeleyen bu geceler; ailemize, çocuklarımıza, vatanımıza kendimize ve bütün insanlığa karşı görev ve sorumluluğumuzu bir kez daha hatırlamamız, ümitlerimizi tazelememiz için büyük bir fırsattır.
Manevi duyguların kuvvetlendiği, sevgi, kardeşlik ve barış duygularının da içten hissedilerek yaşandığı müstesna gecelerimizden olan Berat Kandili’ni vesile bilerek Yüce Rabbimizden bizleri affetmesini dilemeli, kırgınlıklara son vererek İslam âleminin huzuru için dua etmeliyiz. 
Vicdan muhasebesi için iyi bir fırsat olacak, en güzel cümlelerin, en güzel duygularla Rabbimize ulaştırıldığı, sevgi ve tüm iyiliklerin sınırsız bir şekilde isteneceği bu gece,  ülkemize ve tüm İslam âlemine mübarek olsun. 
Bu duygu ve düşüncelerle, Emektar Çiftçilerimizin ve Tüm Karaman’lı Hemşerilerimizin Berat Kandil’ini kutluyor, bu mübarek gecenin gerçek ve manevi dünyamıza  tam olarak yansıması temennisiyle herkese bereketli, huzurlu ve mutlu günler diliyorum, dedi.

YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN