404 | Medya Ermenek Medya Ermenek

Facebookta Paylaş

KARAMAN TEKNOPARK ÇALIŞTAYI KMÜ'DE DÜZENLENDİ


Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) ev sahipliğinde ‘Karaman Teknopark Çalıştayı’ gerçekleştirildi.
Karaman Teknopark koordinatörlüğünde 26 - 27 Nisan 2018 tarihleri arasında düzenlenen çalıştay, Necmettin Erbakan Üniversitesi Öğr. Üyesi Doç. Dr. Mustafa Atilla Arıcıoğlu ve Inocon Danışmanlık firması moderatörlüğünde gerçekleştirildi.
Çalıştaya, KMU PTTO Koordinatörü Doç. Dr. Murat Yıldız, Karaman Teknopark ve Karaman İŞGEM Destek Hizmetleri Müdürü Nezihe Saygı Günaltay, KMÜ öğretim elemanları, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve sanayiciler katıldı.
Kamu-Üniversite-Sanayi işbirliği çerçevesinde Ar-Ge tabanlı ürünlerin geliştirilmesi konusunda önemli bir yere sahip olan teknoparklar ile Türkiye’nin 2023 hedefleri doğrultusunda ihracat oranlarının artırılması ve katma değeri yüksek ürünlerin üretilmesine dayalı bir ekonomik kalkınma modeline geçiş sürecinin başladığını ifade eden Doç. Dr. Mustafa Atilla Arıcıoğlu, 24 Haziran 2015 tarihinde 29396 sayılı Resmî Gazete'de yayınlanan Bakanlar Kurulu kararı ile kurulan Karaman Teknoloji Geliştirme Bölgesi'ni Karaman’ın markalaşması ve geliştirilmesi konusunda büyük bir fırsat olarak değerlendirdi.
Karaman Teknopark’ın paydaşları arasında görüş alışverişlerinin yapıldığı çalıştayda, Karaman Teknopark'ın üniversite sanayi işbirliğinin artırılması ve bölgede inovasyona dayalı Ar-Ge tabanlı üretimin gerçekleştirilmesi için önemli faaliyetlerde bulunacağına dikkat çekildi.
İki gün süren çalıştay, Karaman Teknopark ile ilgili SWOT analizi yapılarak katılımcıların önerilerini paylaşmasıyla sona erdi.
        
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN