404 | Medya Ermenek Medya Ermenek

Facebookta Paylaş

KMÜ’DE KUR’AN DOLU BİR GECE


Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) İslami İlimler Fakültesi ile Karaman Hafız İmam Hatip Ortaokulu tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti düzenlendi.
İslami İlimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Duran Ali Yıldırım, Hafız İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Selami Gün, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğrenciler ve ailelerinin katılımıyla gerçekleştirilen program yoğun ilgi gördü.
Hafız İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinden Abdullah Kondu’nun Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program açılış konuşmaları ile devam etti.
Okul Müdürü Selami Gün, programın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederek, “Hafızlığa hazırlanan öğrencilerimiz ve aileleri çok büyük fedakârlık gösteriyor. Aynı şekilde öğretmenlerimiz de bu fedakârlığa karşılık vererek özveri gösteriyorlar. Amacımız öğrencilerimize özgüven kazandırmak ve birşeyler yapabildiklerini göstermek. Bu başarıyı elde eden öğrencilerimiz akademik anlamda da başarıyı yakalayacaklardır. Buna inancımız tamdır.” şeklinde konuştu.
Dr. Öğr. Üyesi Duran Ali Yıldırım ise düzenlenen programın Kur’an-ı Kerim’e duyulan sevginin ve bağın güçlenmesine katkı sağlayacağını belirterek, “Bu akşam burada karnımızı değil kalbimizi doyuruyoruz. Hafızlık öğrencilerini, onlara en iyi şekilde emek vererek yardımcı olan ailelerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. Allah hepinize sabır, güç ve başarı ihsan eylesin.” dedi.
Açılış konuşmalarının ardından Hafız İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti gerçekleştirildi. Program, İslami İlimler Fakültesi öğrencisi Ekrem Küçükturgut, Baloğlu Camii Müezzin Kayyımı İsmail Ülküsever ve Hafız İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Abdullah Kondu’nun Kur’an-ı Kerim tilavetleri ile devam etti. Daha sonra İslami İlimler Fakültesi öğrencilerinden Yusuf Bozdoğan ve Uğur Ataş birer şiir seslendirdiler.
Programın son bölümünde ise Grup Ezgi, birbirinden güzel ilahilerle programa katılanlara müzik dinletisi gerçekleştirdi. Hediye takdimlerinin ardından program sona erdi.
               
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN