404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

ÖĞRENCİLER TOPAÇ TURNUVASI İLE EĞLENDİ


Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Beden Eğitimi ve Spor Araştırmaları Öğrenci Topluluğu tarafından ‘Topaç Turnuvası’ düzenlendi.
24-25 Nisan 2018 tarihleri arasında düzenlenen turnuvaya ilk gün KMÜ öğrencileri katılırken ikinci gün ilkokul, ortaokul ve lise kategorisinde yarışlar yapıldı. Turnuvaya katılan Hoca Ahmet Yesevi İlköğretim Okulu,  Çavaş ve Atatürk İlkokulları ile Spor Lisesi öğrencileri kıyasıya mücadele etti.
Turnuva hakkında açıklamada bulunan Akademik Danışman Doç. Dr. Murat Tekin, “Topaç turnuvasını geleneksel oyunlarımızı öğrencilerimize yaşatmak amacıyla düzenledik. Turnuvayla gençlerin çocukluklarına dönüp milli değerlerini hatırlamalarını sağlarken, çocuklara ise bu geleneksel oyunu aşılamak istedik. Gerçekleşen turnuva esnasında öğrenciler eğlenerek geçmişe döndüler. Turnuvaya öğrencilerin yanı sıra üniversite personeli de katılım sağladı. Etkinliği düzenleyen ve katılım gösteren herkese teşekkür ediyorum.” dedi.
Turnuva, dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından sona erdi.
                   
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN