404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

PROF. DR. TAHSİN KESİCİ’YE ÖDÜL


TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi'nin Kurucu Rektörü Prof. Dr. Tahsin Kesici'ye TOBB ETÜ'den önce, 43 yıl görev yaptığı kurum tarafından Ankara Üniversitesi Çınarı Ödülü verildi.​
Prof. Dr. Kesici, 2004 yılında bu görevi üstlenmezden önce Ankara Üniversitesi'nde kesintisiz 43 yıl boyunca öğretim üyeliği ve idari görevlerde bulunmuştu. Prof. Dr. Kesici, ödülünü Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş'in elinden aldı.

Prof. Dr. Kesici ödül töreninde şunları kaydetti: “TOBB-ETÜ’de göreve başladığım anda Mütevelli Heyet Başkanı Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu bana ‘Çok iyi İngilizce öğretmenizi, ikinci bir yabancı dili programa almanızı istiyorum’ demişti. Bu nedenle TOBB ETÜ’de özel bir yabancı dil öğretme programı yürütmekteyiz. Hiç İngilizce bilmeyenler, 10 aylık hazırlık sınıfında 900-1.000 saatlik İngilizce eğitimi almaktadır. Bu süre kolejlerde verilen toplam dil eğitimine denktir. Sayın Hisarcıklıoğlu'nun güçlü dil eğitiminin yanı sıra bir başka isteği de TOBB ETÜ'nün işyerleri ile yakın ilişki içinde olması idi. Bunun için de Ortak Eğitim Modelini kurduk. TOBB ETÜ’de 2 değil 3 dönem var ve eğitim süresi yılda 11 aydır.”
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN