404 | Medya Ermenek Medya Ermenek

Facebookta Paylaş

TOPLUM RUH SAĞLIĞI MERKEZİ TURİSTİK GEZİ DÜZENLEDİ

 Karaman Toplum Ruh Sağlığı Merkezi Danışanları İçin Turistik Gezi Düzenledi.
Bugüne kadar başarılı çalışmalarıyla dikkat çeken Toplum Ruh Sağlığı Merkezi  (TRSM) danışanları Karaman şehir merkezinde bulunan tarihi ve kültürel yerleri gezdi. Rehber Arkeolog Ertan YILMAZ’ın anlatımıyla gezinin ilk aşaması olarak Karaman kalesi belirlendi. Kale gezisinden sonra sırasıyla Hatuniye  Medresesi, Karaman Müzesi, Aktekke Cami, Karaman Turizm Tanıtım Evi, Hacı Tartanzade Konağı, Çeşmeli Kilise, Hürrem Dayı Evi ve son olarak da Yunus Emre Evi gezildi. Danışanların çoğu Karamanlı olmasına rağmen tarihi, kültürel yerlerin önemini ve bu kadar çoğunlukta olduğunu bilmediklerini ifade ettiler. Danışanlar daha önce hiç görmedikleri yerleri gezerken keyfini yaşayıp hoşça vakit geçirdiler. Düzenlenen bu tür etkinliklerin danışanların sosyalleşmesi ve topluma katılımının arttırılması açısından önemli olduğu vurgulandı. Ayrıca geziye katkılarından dolayı Karaman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne ve Karaman Belediyesine teşekkür ederiz.
TRSM’de görev yapan Sosyal Hizmet Uzmanı Olcay METİK, Hemşire Özlem KOÇAK, Hemşire Havva YAĞCI ve Sorumlu Hekimi Uzm.Dr. Neslihan SEVİL Toplum Ruh Sağlığı Merkezimizde tedavi gören danışanlarımızın sosyal hayata adapte olmaları amacıyla pek çok kurs verilmekte olduğunu ve merkezde tedavi görenlerin kurslarımız sayesinde hem el becerilerini geliştirdiklerini hem de hoşça vakit geçirdiklerini ifade ettiler. Bununla birlikte Toplum Ruh Sağlığı Merkezinin hafta içi her gün açık olduğu, hasta ve yakınlarını bilgilendirme eğitimlerinin devam ettiği, sabah sporu, günaydın toplantıları, ev ziyaretleri, mutfak terapisi, grup terapisi, resim, halı dokuma ve ahşap boyama kurslarının olduğu ve bu kurslardan; şizofreni, bipolar bozukluk, şizoafektif bozukluk gibi ruhsal hastalıkları bulunan vatandaşların ücretsiz istifade edebildiğini belirttiler.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN