404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

AYRANCI’DAKİ HIDIRELLEZ ŞENLİĞİ BAŞLIYOR


Ayrancı Belediyesi her yıl geleneksel olarak düzenlediği Hıdırellez Şenliği ile ilgili bir basın toplantısı düzenledi.
Karaman Polis Evinde gerçekleşen toplantıda konuşan Ayrancı Belediye Başkanı Yüksel Büyükkarcı, ‘’19.’sunu düzenleyeceğimiz Hıdırellez Şenliği’nde bu yıl bir birinden renkli isimler, önemli konuklar ve halk oyunları yer alacak’’ dedi.
Programın 06 Mayıs 2018 Günü Ayrancı ilçesindeki Baraj mevkiinde sabah 09.30’da başlayacağını söyleyen Büyükkarcı, ‘’Programımız Osmaniye Belediyesi Mehteran Takımı ile başlayacak. Bir önceki yıl yağlı güreş müsabakaları yapılmıştı, bu yılda Orta Asya Gökbörü atlı oyununu getiriyoruz. Malumunuz Ayrancı ilçemiz 1903 yılında 210 hane Kırım Türk’ünün yerleşmesiyle kurulmuş bir ilçe. Bundan hareketle Kırım Türklerine vefa olsun diyerek İzmir Kırım Derneği Halk Oyunları ekibini davet ettik.
Öte yandan seslendirdikleri eserlerle gönüllerimize taht kuran bir birinden değerli ulusal ve yerel sanatçı dostlarımız şenliğimizde sahne alacaklar. Mustafa Yıldızdoğan, Sami Çelik, Yasin Çat, Mehmet Ali Büyükparmaksız, Selçuk Gündüz bu isimlerden bazıları. Şenliğimize Karaman başta olmak üzere yurdumuzun değişik illerindeki hemşerilerimizi davet ediyorum’’ sözlerine yer verdi.
Geçtiğimiz yıl 20 bin civarında katılım gerçekleşen Hıdırellez Şenliği’ne bu yılda en az o kadar kişinin katılması bekleniyor.YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN