M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

KARAPINAR DAVASININ ÜNLÜ AVUKATI AK PARTİ’DEN ADAY ADAYI OLDU


HABİP KILINÇ FETÖ İLE MÜCADELEYİ GAZİ MECLİSTE SÜRDÜRECEK


FETÖ ile yıllardır mücadele yürüten, FETÖ mağduru Eski Hâkim Habip Kılınç, mücadelesine TBMM’de devam etmek için AK PARTİ Ankara 2. Bölgeden Aday Adayı oldu.  1997 yılında 48 kişinin öldüğü Karapınar’daki feci kaza sonrası, otobüs firması ile ilgili cesaretli kararı da vermiş olan Habip Kılıç, FETÖ ile de yapmış olduğu mücadele ile tanınıyordu.

1997 yılında Konya’nın Karapınar ilçesinde 48 kişinin yaşamını yitirdiği elim trafik kazasında, vermiş olduğu cesaretli karar sonrası halkın gönlüne taht kuran, fakat FETÖ’nün Yargı Sistemini kontrol etmek için kullandığı anlaşılan isimlerin ağır baskılarına maruz kalan eski hâkim Hukukçu Habip Kılınç, AK Parti’den Ankara 2. Bölgede Milletvekilliği için aday adayı oldu.
Konuyla ilgili bir açıklama yapan, Hukukçu Habip Kılıç, FETÖ ile mücadelenin aslında hukuku ihdas etme mücadelesi olduğunu belirterek, “Millet için, Adalet için anlayışı ile siyasete yeni bir ruh ve sistem getiren Cumhurbaşkanımızın yanında siyasete atılmak ve aktif görev almak en büyük ülküm olacaktır. Çizdiği yolda hep dik duran ve eğilmeyen bir lidere sahip olmak benim için en büyük şans. 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği seçimleri ile yepyeni bir yönetim anlayışı ile ülkemizi yeni bir dönem beklemektedir. Bu dönem ve sistem daha hızlı ve etkin çalışmayı zorunlu kılmaktadır. Bu mücadele etmeye değer bir konudur, bunun için AK Parti’den aday oluyorum” dedi.

“Anayasa değişikliği ile Yürütme ve Yasama faaliyetleri birbirinden büyük oranda ayrılmış ve kuvvetler ayrılığına daha uygun hale getirilmiştir” şeklinde açıklamasını sürdüren, Hukukçu Kılınç, şunları ifade etti; “Bu durum karar ve yasama mekanizmalarında görev alanlarda daha büyük sorumluk ve daha çok çalışmayı zorunlu kılacaktır. Bunun için hem kutsal ve hem meşakkatli bu yolda AK Parti de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve yol arkadaşları ile beraber olmak şerefine ulaşmak ve çok çalışmak için aday adaylığı başvurusunda bulunmaktayım. Bu yolda Adalet ilkesinden, saygı ve sevgiden ayrılmadan, Sayın Cumhurbaşkanımın verdiği mücadelede onunla yol alma ve bu yolda kibir ve gurura kaçmadan vazife yapmayı, tabi ki bu arzumun hayırlı ise Allah’ımın nasip etmesini niyaz ediyorum. Çalışmaya ve Yola Devam.”

Açıklamasında, neden hâkimliği bıraktığına da değinen Habip Kılınç, FETÖ yapılanmasının kendilerine engel olanlara yönelik kumpas kurduğunu vurgulayarak, şu değerlendirmede bulundu: "Bu işlerin arkasında İbrahim Okur ve Gültekin Avcı var. Hepsi tam tezgâhçı… İstediklerini bana yaptıramıyorlar. Beni orada kangren olarak görüyorlardı. Karapınar'daki kaza davasıyla ilgili verdiğim kararı soruşturmaya başladılar. Evraklar gelip gitmeye başladı. Çeşitli şikâyetler, mektuplar, soruşturmalar... Artık dayanacak halim kalmamıştı. Küçük, büyük yıldırmak için türlü baskılarla karşılaştım. Hâkimlikten nefret edecek dereceye gelmiştim, bunalttılar. FETÖ ve İbrahim Okur'un organizesinde oldu bu işler. İki de bir ifade ver, müfettişe savunma ver... İnsanın onur ve haysiyetini zedeleyecek iftiralara maruz kaldım. Daha fazla dayanamadım ve yargılandığım davadan beraat ettikten sonra meslekten istifa ettim. Sonrasında serbest avukatlığa başladım."

1967 Mucur-Kırşehir doğumlu olan Habip Kılınç, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. Toplamda 12 yıl süre ile sırası ile Karabük, Tunceli, Başçiftlik-Tokat, Karapınar-Konya Hâkimliklerinde bulundu. Konya Karapınar’da hâkimlik yaparken, Karapınar’daki elim kazada, bilirkişilerin raporları doğrultusunda otobüs firmasının aleyhinde karar verince, o dönemde, bası medya kuruluşları tarafından yoğun baskıya maruz kaldı ve dönemin HSYK’sınca sürgüne gönderildi. Bu durum karşısında kutsal gördüğü Hâkimlik Mesleğinden ayrılan Habip Kılınç, 2013 yılından bu yana Konya ilinde Serbest Avukatlık yapmaktadır.

YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

TEFRİKA ROMAN

YAKINDA BURADAN YAYINLANACAK

sanalbasin.com üyesidir
Düzenleme | Copyright © 2013-2020 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com