404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

MAHKEMELİK OLAN SORUN DA HALLEDİLDİ


Kızıllarağini Köyündeki Mahkemeye İntikal Eden İçme Suyu Problemi Halledildi. 
İlimiz Merkeze bağlı Kızıllarağini köyünü İl Genel Meclisi Üyesi Osman AYDIN, İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Müdürü Hüseyin ALPARSLAN ve İl Özel İdaresi Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğü yetkilileri ile birlikte ziyaret eden İl Genel Meclisi Başkanı Adem KAPAR, köy muhtarı İbrahim UĞUR tarafından talep edilen köyün sorunları ile ilgili yerinde incelemelerde bulundu. 
Yol talep edilen arazi yolu güzergahında incelemelerde bulunduktan sonra yıllardır mahkemeye intikal eden ve hala mahkemesi devam eden köyün öncelikli sorunu olan içme suyu probleminde, tarafları uzlaştırdıklarını ve sorunun nihayet son bulduğunu belirten KAPAR;  içme suyu deposunun ve su kaynağının bulunduğu arazi sahibi ile köy muhtarı ve köylüleri bir araya getirdi. 
Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan KAPAR: "İçme suyu kaynağı ve su deposu bulunan arazi sahibi tarafımızdan ikna edilerek kendi arazisi içerisinde bulunan ihtilaflı içme suyunu köy tüzel kişiliğine devredeceğini belirtti. Yarından itibaren İl Özel İdaresi Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğü yetkilileri ile köy muhtarı ve arazi sahibi bir araya gelerek bu içme suyu yerinin devri ile ilgili yasal prosedürleri yerine getirecekler. 
Ben de yıllardır süren bu sorun ile ilgili anlaşmayı kabul eden köy muhtarımıza ve arazi sahibine teşekkür ediyorum. Kızıllarağini köyümüze hayırlı olsun." dedi.


YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN