M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

" KAN BAĞIŞI VE KÖK HÜCRE SÜREKLİ İHTİYAÇTIR"


Karaman Kızılay Şube Başkanı Adem Küçükyarma Kan Bağışı ve kök hücre bağışı hakkında “ Kan Bağışı  ve kök hücre sürekli olan bir ihtiyaçtır.  Farkındalığına daha fazla dikkat çekmek için Karaman Kızılay Şube olarak Karamanda Sürekli bir kan merkezi açma çalışmalarımız sürmektedir. Pazartesi ve Perşembe günleri Belediye polikliniğinde 11.30-15.30 arası kan alma faaliyetlerimiz devam etmektedir.  İlik nakli bekleyen hastalara Kızılay ve sağlık bakanlığı beraber çalışmaktadır.
TÜRKÖK, T.C. Sağlık Bakanlığı’nın, kemik iliği nakli bekleyen hastalar ve çok sayıda gönüllü vericiye ait doku grubu antijeni bilgilerinin depolandığı Kemik İliği Bankasının (KİB) kurulması ve kemik iliği nakli ile ilgili merkezler arasında koordinasyonun sağlanması için oluşturduğu Türkiye KÖk Hücre Koordinasyon Merkezi’nin adıdır. 18-50 yaş aralığında sağlıklı her kişi kök hücre bağışçısı adayı olmak için başvuru yapabilir. Başvuru sonrası bir bilgilendirme görüşmesi yapılır. Eğer bağışı kabul ederseniz, Gönüllü Kök Hücre Bağışçısı Bilgilendirme ve Onay  Formunu doldurup imzalayarak bu bağışı resmi olarak onaylamanız sizden istenir ve ardından 3 tüp kan örneği alınır.
Verdiğiniz örnek Kişi Bazlı olarak alınmamaktadır. TÜRKÖK sisteminde dahil edilerek uyum sağlanan  hastamız varsa o hastamız için umut olabilirsiniz. Karamanlı  kızımız Özge ve Diğer hastalara şifa olmak isteyen vatandaşlarımızı donör olmaları konusunda Kızılay Kan Bağış Merkezimize Pazartesi Perşembe Günleri Beklemekteyiz. 
Muayene, tıbbi işlemler ya da diğer bağış ile ilgili harcamalar konusunda bağışçıdan hiçbir ücret talep edilmemektedir. Bağışçının sosyal güvenliği kesinlikle kullanılmıyor. Herhangi bir zaman diliminde bağış kararından vazgeçme hakkına sahipsiniz. Ancak kök hücre bağışçısı olarak uygun bulunduktan sonra, özellikle hasta nakil için tedaviye başladıktan sonra kararınızdan vazgeçerseniz, hastada hayati tehlike oluşabilmektedir. Bu yüzden gerçekten kararlıysak yardım etmeliyiz. 'Ömrünüzün sadece 5 dakikasında kök hücre bağışlayarak hayat kurtarabilirsiniz ” dedi
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

TEFRİKA ROMAN

YAKINDA BURADAN YAYINLANACAK

sanalbasin.com üyesidir
Düzenleme | Copyright © 2013-2020 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com