M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

BU UYGULAMA ÇOK SEVİLDİ


Alanya Belediyesinin, sokak başlarına yerleştirdiği  “Bayat Ekmek Kutusu” sosyal medya üzerinde paylaşılınca oldukça fazla ilgi gördü. İnsanların bu paylaşımını görmesiyle beğeni toplayıp, yorum yazma gereğini hissediyor.
Belediyelerin bu tür bir uygulamayı gerçekleştirerek ekmeğin çöpe atılmasını engelleyeceği düşüncesini ortaya koymaktadır. Bayat ekmek kutularında birikecek bayatlamış ekmekler hayvan barınaklarında korunan hayvanlara çok güzel bir kaynak ortaya çıkarabilir, diğer hayvanlar içinde yem olarak kullanılabilir düşüncesini ortaya koymaktadır.
Bu yorumlardan bazıları;

Hasan Ucar KARAMANIMIZA da isteriz... Yerde bulduğu ekmeği üç kere öpüp başımıza koyarak büyüyen bir nesildik biz. Şimdi çöplerin kenarında yerlerde atılmış görünce çok üzülüyoruz... Tabi ki yiyebileceğimiz kadar ekmek alsak hiç israf etmesek daha güzel ama... Karaman Belediyemizin ve Karaman kent konseyimizin de öyle güzel bir çalışma yapmasını dilerim inş.
Murat Genç İnşallah belediye örnek alır
Behiç Baş Allah’ım tüm kardeşlerimizi israftan korusun bir lokma ekmek bulamayanlar var.
Tahsin Aktas Çok iyi olur. Çöpe gitmesin hiç olmasa hayvanlar yer. Belediye başkanımız bu iş için adim atsalar iyi olur. Bu bir çözümdür. Ekmekleri yoymaktansa çok güzel fikir. Bu çözüm Avrupa’da yok. Bende belediyede çalışan biriyim çok sevap olur köpeğe, kediye. Benim kaldığım şehirde güvercinleri yem atmak yasak, zabıtalar görse ceza yazıyor.
Murat Genç Bu ekmek toplama kutularında birikenleri alacak belediye işçilerine de ekmek kapısı açılmış olur. Maaşlarına para bulamayız derse belediye başkanı, milletvekili faturalarına nasıl bulunuyor?
Murat Güleç Karaman’ın her mahallesine lazım.
Varol Sönmez Günlük beş milyon ekmek çöpte.
Hasan Ucar Yazık gunahhh bu yapılmalı.
Varol Sönmez Dünyada üretilen gıdaların 100 /45i tamamen israf edilmekte teksitil dahil.
Saliha Büyüktekin Çook güzel fikir. Destekliyorum. Zaman zaman bu konuda ne yapabilirim diye hep kafa yormuşumdur. Ev ev dolaşsam da evlerdeki ekmekler atılmadan ben toplasam, sonrada onları hayvanları olanlara ulaştırsam diye çok düşünmüşümdür. Ama nasıl? Yalnız olur mu? Hangi imkânla? Deyip oturmuşumdur.
Aslında en güzel hareketler hayallerle ve yorulan kafalarla başlar.
Uğur Korkut Genellikle çöpe değil kaldırımlara bırakıyorlar kedi köpek yesin diye kedi köpek yemiyor çünkü kasap esnaflarımız alıştırılmış et artıklarını yedirmeye et istiyorlar sokakta ekmek parçaları ayak altında çiyneniyor Allah bizleri affetsin böyle bir uygulama olursa iyi olur.
Meral Yasan Mantıklı olmuş inşallah Karaman’a da yapılır.
Hasan Ucar Her şeyimiz israf.
Meral Yasan Evet aynen benim dükkânda da çıkıyor. Ekmek, börek verecek yer yok, atsan olmaz komsunun köpeği varda Allahtan ona yediriyoruz.
Hasan Ucar Siz yine köpeğe veriyorsunuz oysa çöpe atılanları görseniz yazık günah.

Daha onlarca yorum ve bu uygulamanın tüm belediyelere yayılması dileğimizle.

Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2020 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com