M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

GİRİŞİMCİLİK KURSU DEVAM EDİYOR      Karaman Kent Konseyi ve KOSGEB işbirliği ile başlatılan ücretsiz girişimcilik hız kesmeden devam ediyor. Belirlenen son başvuru tarihine kadar kursa 197 kişi başvuru yaptı.

      30 kişilik gruplar halinde verilen eğitim haftada 5 gün olmak üzere 32 saat sürüyor. 8 - 12 Ocak tarihi arasında verilen eğitimin sonunda ilk gruba "Girişimcilik Sertifikaları” verildi. 2. grup kursiyerlerin eğitimi ise 6 Şubat tarihinde verilmeye başladı.


      Kentteki genç girişimcilerin önünü açacak bir projeye daha imza attıklarını ifade eden Karaman Kent Konseyi Başkanı Ali Konukseven şunları söyledi:" Karaman'ımızda girişimcilik eğitimleri çok fazla ilgi görüyor. Biz de Karaman Kent Konseyi olarak buna kayıtsız kalamadık. Bu kapsamda KOSGEB İl Müdürümüz Mevlüt Tavşan'ında katkılarıyla ücretsiz girişimcilik kursunu açtık. 31 Ocak tarihine kadar 197 başvuru aldık. Gerekli değerlendirmeler sonucunda başlayan eğitimlerde, ilk grubumuza girişimcilik eğitiminin sonucunda sertifikalarını da verdik. Amacımız girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak ve ekonomik bir darboğaz içinde olan esnafımıza katkı sunmaktır. Bu projeyi çok önemsiyorum işte bu nokta da KOSGEB İl Müdürü Mevlüt Tavşan'a verdiği destekten dolayı teşekkür ediyorum."dedi.


Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2020 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com