M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

ÜLKE EKONOMİSİNİN DAHA İYİ NOKTALARA GELMESİ VE İNSANLARIMIZIN EKONOMİK HAYATLARININ DAHA YUKARILARA ÇIKARILMASI ANA HEDEFİMİZDİROSB Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıda, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla tüm ülke genelinde başlatılan “istihdam seferberliği” konusunda ilimizde yapılabilecek çalışmalar değerlendirildi.
Kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra özel sektör kuruluşlarının da konuya büyük bir hassasiyetle yaklaşmalarını isteyen Vali Tapsız, işsizliğin çözümü noktasında iş adamları ve sanayicilerle fikir alışverişinde bulundu.
Sayın Cumhurbaşkanımızın başlattığı milli istihdam seferberliği, ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik şartlarda göz önüne alınarak belirlenecek eylem planı ve uygulanacak doğru ve stratejik yöntemlerle bir çözüme kavuşturulacağını ifade eden Vali Tapsız, “İlimiz ekonomisine can veren aktörler ve bileşenleri ile biraya gelerek yeni iş alanları oluşturmak ve istihdamın artırılmasına yönelik çalışmaların içerisinde olacağız. Ülke ekonomisinin daha iyi noktalara gelmesi ve insanlarımızın ekonomik hayatlarının daha yukarılara çıkarılması ana hedefimizdir. Biz de bu hedefi yakalayabilmek için ilimizin tüm paydaşlarıyla bir araya gelerek yaşanan sorunları ve çözüm yollarını konuşuyoruz, konuşacağız” dedi.
Sanayici ve işadamlarından istihdamın arttırılmasına ve yeni iş alanlarının oluşturulmasına yönelik çalışmaların içerisinde olmalarını isteyen Vali Tapsız, “Bu milli seferberlik yarışında istihdam sağlandığı zaman piyasaların da hareketlendiği görülecektir. Bir yandan sanayici ve işadamlarımızla görüşürken diğer yandan istihdam talepleri değerlendirilerek işe yerleştirme konusunda çalışmalar yürütülecek” Özellikle sanayici ve işadamlarının üzerlerine düşen bu görevi layıkıyla yerine getireceklerine olan inancını belirten Vali Tapsız, devletimizin öncülüğünde başlatılan bu seferberlik çağrısıyla her evden en az bir kişiye iş imkânı sağlanarak gerek ilimiz ekonomisine ve gerek ülke ekonomisinin kalkınmasına katkı sağlayabileceklerini ifade etti.
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2020 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com