M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

BESYO’DAN KARDEŞ OKUL KAMPANYASI


Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (KMÜ BESYO)  öğrencileri bu yıl kardeş okul olarak Şırnak'taki Cizre Şehit Sait Atak Ortaokulunu seçti. KMÜ BESYO'dan mezun olup Cizre Şehit Sait Atak Ortaokuluna öğretmen olarak atanan Mehmet Emin Şahan'ın görev yaptığı okula hediyeler gönderen KMÜ öğrencileri, sosyal yardımlaşma ve dayanışma örneği sergilediler.
BESYO tarafından her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen etkinlikte kardeş Cizre Şehit Sait Atak Ortaokulu öğrencilerine Beden Eğitimi ve Spor derslerinde kullanılmak üzere dört futbol topu, dört voleybol topu, dört basketbol topu, iki badminton raketi, iki atlama ipi, bir masa tenisi raketi ve topların havasını şişirmek için pompa gönderildi. Ayrıca okulun 20 kişiden oluşan 6/D sınıfı için okuma kitabı, kalem, silgi, defter ve giysiden oluşan hediyeler isimlere paketlenerek gönderildi.
“Yardımlaşma ve dayanışma hayatın her alanında önemli yer tutmalı“
Etkinliğin koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Veysel Temel, derslerin dışında bu tür sosyal aktiviteler sayesinde öğrencilerin birlik ve beraberlik duygularını derinden yaşadığına dikkat çekerek "Bu gibi faaliyetler sayesinde birer öğretmen adayı olan öğrenciler sosyal yardımlaşma ve dayanışma konusunda hem bilgi edinmiş oluyor hem de bunu gelecek nesillere aktarabiliyor. Yardımlaşma ve dayanışma kavramları yalnızca okul içerisinde değil, hayatın her alanında önemli bir yer tutmalıdır. Çünkü bu kavramlar beraberinde birçok iyilik getirir." açıklamasında bulundu.
Yrd. Doç. Temel, BESYO öğrencilerinin nisan ayı içerisinde de Ermenek’teki 19 kişilik bir okul için aynı şekilde yardımda bulunacaklarını belirterek sözlerini tamamladı. 
   
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

TEFRİKA YAZI DİZİSİ

ULUCANLAR'IN SON MAHKUMU

1.BÖLÜM 2.BÖLÜM 3.BÖLÜM 4.BÖLÜM 5.BÖLÜM 6.BÖLÜM        

sanalbasin.com üyesidir
Düzenleme | Copyright © 2013-2020 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com