M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

METEOROLOJİK UYARIMeteoroloji Kuvveti Yağış ve Kar Erimelerine Karşı Vatandaşları Uyardı.

Bölge genelinin çok bulutlu, aralıklı yağmur, karla karışık yağmur ve yükseklerde kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Konya'nın güneydoğu ilçeleri, Karaman merkez ve ilçeleri ile Niğde'nin güney ilçelerinin yer yer kuvvetli olması bekleniyor.
HAVA SICAKLIĞI:
Sıcaklıkların 1 ila 3 derece düşeceği tahmin ediliyor.
RÜZGÂR:
Rüzgârın güney (LODOS) yönlerden yarın (Pazartesi) sabah saatlerine kadar kuvvetli (39-61 km/saat) ve zaman zaman kısa süreli fırtına (62-74 km/saat) şeklinde eseceği beklenmektedir.
YAĞIŞ UYARISI:
Önümüzdeki haftanın ortalarına kadar aralıklarla görülecek olan yağmur şeklindeki yağışların, Bölgemiz (Konya, Karaman, Aksaray ve Niğde) genelinde zaman zaman ve yer yer kuvvetli olacağı (21-50 mm) tahmin edilmektedir.
RÜZGÂR UYARISI:
Rüzgârın güney ve güneybatı (LODOS) yönlerden Pazartesi günü sabah saatlerine kadar kuvvetli (39-61 km/saat) ve zaman zaman kısa süreli fırtına (62-74 km/saat) şeklinde eseceği beklenmektedir.
KAR ERİMESİ UYARISI:
Hava sıcaklıklarının mevsim normalleri (12 derece) civarında seyredeceği ve yağması muhtemel yağmur şeklinde görülecek yağışlarla birlikte, esmesi beklenen güney ve güneybatı (LODOS) yönlerden rüzgârların rakımı yüksek olan alanlardaki (Konya’nın batı-güneybatı kesimlerindeki ilçeleri Beyşehir, Seydişehir, Hüyük, Doğanhisar, Derbent, Derebucak, Ahırlı, Yalıhüyük, Bozkır, Hadim, Taşkent, Akören ile Karaman’ın Ermenek, Başyayla ve Sarıveliler ilçelerindeki) mevcut karın erimesine neden olabileceği tahmin edilmektedir.
Kuvvetli yağış, kar erimesi ve rüzgârın neden olabileceği olumsuz şartlara karşı ilgililerin, vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları gerekmektedir.
Kamuoyuna duyurulur.

YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

TEFRİKA YAZI DİZİSİ

ULUCANLAR'IN SON MAHKUMU

1.BÖLÜM 2.BÖLÜM 3.BÖLÜM 4.BÖLÜM 5.BÖLÜM 6.BÖLÜM        

sanalbasin.com üyesidir
Düzenleme | Copyright © 2013-2020 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com