M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

RECEP ŞEKER’İN, 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI


AK Parti Karaman Milletvekili Dr. Recep ŞEKER, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.  
ŞEKER mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Kadınlarımız fedakârlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil ederek huzurlu, mutlu ve sağlıklı toplumların oluşmasına, sağlıklı nesillerin yetişmesinde en önemli katkıyı sunmaktadırlar. 
Kadınlarımız doğumdan ölüme hayatımızın her anında varlıkları ile onurlandığımız ihtiyacımız olduğunda her zaman yanımızda olan desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen fedakâr analarımız, bacılarımız, eşlerimiz, kızlarımız kısaca olmazsa olmazlarımızdır.  
Kadınlar, “Eşref-i Mahlûkat” olan insanı dünyaya getiren, onu yetiştiren, onu eğiten ve topluma hazırlayan ilk öğretmendir.
Peygamberimiz (S.A.V) “Cennet annelerin ayakları altındadır” buyurmuş ve yine bugün iradının yıldönümünü kutladığımız Veda Hutbesi’nde "Ey insanlar! "Kadınların haklarını gözetmenizi ve bu hususta Allahtan korkmanızı tavsiye ederim. Siz kadınları Allah’ın emaneti olarak aldınız ve onların namusunu kendinize Allah’ın emri ile helal kıldınız. Sizin kadınlar üzerinde hakkınız, kadınlarında sizin üzerinizde hakkı vardır.” buyurarak kadın hakkının önemine ve kutsallığına dikkat çekmiştir.  
Milli Mücadele’de kadınlarımız erkeği ile omuz omuza cephedeki yerini almış düşmana karşı savaşmış, en zor şartlarda kağnılarla cepheye mermi taşımış,  yaralı askerleri tedavi etmiş, silâh ve giyecek sağlayarak vatanın kurtuluşunda mücadele vermiş ve İstiklal Savaşımızın kazanılmasında en büyük etken olmuştur. 
Yine 15 Temmuz hain darbe girişiminde kadınlarımız büyük bir fedakârlık ve cesaret örneği sergileyerek yine en ön saflarda yer almış ve canları pahasına istiklal ve istikbal mücadelesi vermişler, kimisi şehit olmuş, kimileri de yaralanmış, her birisi demokrasi tarihine geçerek destan yazmışlardır. Allah hepsinden razı olsun.  

Bu duygu ve düşünceler ile ülkemizin bekası, milletimizin istikbali için mücadele eden ve bu uğurda şehit olan tüm şehitlerimizi minnet şükran ve rahmetle yâd eder, tüm kadınlarımızın Dünya Kadınlar Günü’nü tebrik ediyorum.” dedi
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

TEFRİKA YAZI DİZİSİ

ULUCANLAR'IN SON MAHKUMU

1.BÖLÜM 2.BÖLÜM 3.BÖLÜM 4.BÖLÜM 5.BÖLÜM 6.BÖLÜM        

sanalbasin.com üyesidir
Düzenleme | Copyright © 2013-2020 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com