M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

TOHUMLUK AYÇİÇEĞİ ÖZEL ÜRETİM ALANLARI BELİRLENDİ5553 Sayılı Tohumculuk Kanunu ve ilgili Mevzuatlara göre Karaman İl Tohumluk Komisyonu 22.02.2017 günü toplanarak tohumluk ayçiçeği özel üretim alanlarını belirlemiştir.
Buna göre; tohum firmasının üreteceği hibrit ayçiçeği tohumluğu için İlimiz Kazımkarabekir İlçesi, Mecidiye, Sinci, Karalgazi köyleri ile İlimiz merkez ilçe Kisecik, İslihisar, Demiryurt, Eminler, Çiğdemli ve Mesudiye köylerini kapsayan araziler özel üretim alanı olarak belirlenmiştir. Belirtilen bölgelerde firma ile sözleşmeli hibrit ayçiçeği üretecek olan çiftçilere ait parsellere 2.000 m mesafede tohumluk üretimi haricinde ayçiçek üretimi yapmak yasaktır.
Özel üretim alanları ile ilgili bu yasağa uymayarak tohumluk harici ayçiçeği ekimi yapan çiftçilere 6.372,78 TL para cezası kesilerek ürünü imha edilecektir. Duyurular ilgili ilçe ve köylerde 7 gün süre ile askıda kalacak ve ilanı yapılacaktır. Bu yasakla ilgili olarak, ilan ve askıdan 7 gün sonra itirazlar yapılacak, daha sonra yapılan itirazlar değerlendirilmeyecektir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 

Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

TEFRİKA YAZI DİZİSİ

ULUCANLAR'IN SON MAHKUMU

1.BÖLÜM 2.BÖLÜM 3.BÖLÜM 4.BÖLÜM 5.BÖLÜM 6.BÖLÜM        

sanalbasin.com üyesidir
Düzenleme | Copyright © 2013-2020 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com