M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

TÜRK’ÜN OCAĞI DA, İSTİKLAL MARŞI RUHU DA SÖNMEYECEK!


12 Mart 1921’de İstiklal Marşı’mızın TBMM’ce kabul edilişinin 96. Yıldönümü kutlu olsun.
Başta Türk vatanı Anadolu olmak üzere tüm İslam coğrafyasını işgal, sömürü ve esarete yeltenen aslında hiç de bitmeyen Haçlı emperyalizmine iman, cesaret ve kararlılıkla korkmadan Hayırr! Diye silkinip ayağa kalkışımızın haykırışıdır.
İstiklal Marşımızı o mütevazı kerpiç evde merhum Akif’e yazdıran; Türk milletine olan inancıdır. Hiç bir şartta ümitsizliğe, yılgınlığa kapılmadan ve korkmadan yazdıran yüce bir iman coşkusudur.
Her türlü yokluğu, yoksulluğu, imkânsızlığı yenmenin mümkün olduğunun işaret fişeği İstiklal Marşı’mızdır.
Her harfi, her kelime ve mısrası sayısız mana yüklüdür. Türk milletine, Türk gençliğine rehberdir. Aradan 96 yıl geçmiş olmasına rağmen Türk milletini, Türk devletini hedef alan tehdit ve tehlikeler de bitmemiştir. İstiklal Marşı ruhundan sapıldığı zaman; emperyalizm hain kirli hedefine ulaşır.
Bunun için kendi iç bünyemizi, milli birlik, kardeşlik, sevgi ve dayanışmamızı sağlam tutmalıyız. Kaderde, kederde, sevinç ve tasada daima omuz omuza gönül gönüle olmalıyız.
Türk gençliğine; İstiklal savaşı verdiğimiz günleri, başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, dava arkadaşları, gönül erleri, fikir ve iman cephesi komutanlarını çok iyi öğretmeliyiz. Türk Milli Eğitimi’nin temel görevi budur!
Türk Eğitim-Sen’in varlık sebebi ve mücadele ilkesi İstiklal Marşı, Gençliğe Hitabe ruhuna bağlı bir nesil yetiştirmektir.
Türk öğretmenini korkutanlar, korkak nesiller yetişmesini isteyenlerdir. Korkak nesillerle değil İstiklal savaşı, hiçbir savaşı kazanamayız!
Okullarda İstiklal Marşı’mız cihazlarla değil, yürekle, çıplak sesle okunmalıdır…  O Marş adeta dün yazılmışçasına, başımız dik, gururla ve gür bir sesle tüm dünyaya haykırılmalıdır.
Bir Kur’an Meali olan Safahat; Türk gençliğinin başucu kitabı hatta ders kitabıdır. Safahat; sadece Türk milletini değil tüm İslam âlemini ayağa kaldıracak, emperyalizmi defedecek eşsiz bir doktrindir.
Başta milli şairimiz, dava, iman ve fikir adamı Mehmet Akif ERSOY, ATATÜRK, İstiklal Marşımızın tüm isimsiz kahramanları olmak üzere, tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla yad ediyoruz. Ruhları şad olsun. Yaktıkları İstiklal ateşi sonsuza kadar sönmesin.
Yüce Allah, Türk Milletini bir daha yeni bir İstiklal Marşı yazmak mecburiyetinde bırakmasın.

Ziya HOTAMIŞLI

Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı ve Kamu-Sen İl Temsilcisi
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2020 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com