M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

MUZAFFER TUTAR KİMDİR?MUZAFFER TUTAR YÜKSEK YARGIÇ YARGITAY 18. HUKUK DAİRESİ BAŞKANLIĞINDAN EMEKLİ, KIŞIN ANKARA’DA YAZIN ERMENEK'TE YAŞAMINI YAKINLARI VE DOSTLARI İLE SÜRDÜRÜYOR!
O bir yüksek yargıç, mesleğinin zirvesinde iken yaş sınırından emekli olmuş, değerli bir şahsiyet. Prof. Dr. Tahsin Kesici, Prof. Dr. İbrahim Ceylan gibi Yargıtay 18. Hukuk Dairesi Başkanı Muzaffer Tutar Bey de geçen yüz yılın ilk yarısının sonlarında Ermenek’te doğup bileklerinin hakları ile Konya Lisesinde yatılı okuyan zeki ve başarılı çocuklar, üniversite başarıları ile birlikte hayata atılıp devletimize ve milletimize hizmet vermiş örnek insanlarımız.
Aşağıda da ifade edeceğimiz gibi Muzaffer Tutar Bey, yüksek yargıçtır, Yargıtay üyesi ve 18. Hukuk Dairesi Başkanlığına kadar bileğinin hakkıyla yükselmiş değerli bir hukukçudur.
O, 08 OCAK 1940 Tarihinde Ermenek’ te doğdu.  Babası, Ermenek Sandıklı Mahallesinden terzi Hasan Tutar, annesi de aynı mahalleden Kalkan ailesinin kızı(her anne gibi dünya tatlısı) Ayşe Kadın’dır.
Kardeşleri, yaş sırasına göre, Sıddıka Güleç(Tutar), Fuat Tutar, Mehmet Tutar,Ahmet Tutar,Hikmet Tutar,Hakan Tutar,Gürkan Tutar olup; Hakan ve Gürkan,annesinin  çok erken(49) yaşında vefatından sonra babasının  ikinci evliliğini yaptığı Ayşen Hanım’dan doğma sevgili kardeşleridir. Kardeşlerinden Fuat ve Mehmet emekli öğretmen, Ahmet ve Hikmet emekli muhasebecidir. Hakan ve Gürkan ise halen çalışmaktadır. Kız kardeşi ise ev kadınıdır.
08 Kasım 1962 tarihinde dayısı olan Ermenek’in - o zamanki ünlü bakliyat tüccarlarından olan - Durmuş Kalkan’ın kızı Şefika Hanım’la evlidir. Bu evlilikten iki çocukları olur. Büyük oğlu Prof. Dr. Hasan Ercan Tutar (1964 doğumlu) halen Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinde Öğretim Üyesi, Çocuk Kardiyolojisi uzmanıdır. Küçük oğlu Prof. Dr. Durmuş Eralp Tutar(1966 doğumlu) aynı Üniversitenin Tıp Fakültesi Kardiyoloji Ana Bilim Dalında Öğretim Üyesidir.
Büyük oğlundan Zeynep adında bir; küçük oğlundan da Gizem ve Alp adında iki torunu vardır.
Muzaffer Tutar, İlkokulu 1947-1952 yıllarında Ermenek Sakarya İlkokulunda okur. Öğretmenleri merhum Sami Öztaş ve merhum Şevket Özmen imiş.  Her iki öğretmeninden almış olduğu eğitimi çok güçlü ve kalıcı olarak niteler ve ilkokul öğretmenlerini minnet, şükran ve rahmetle anıyor.
1952 yılında girdiği Ermenek Ortaokulunu pekiyi derece ile 1955 yılında bitirir. Mezuniyet sonrası girdiği sınavı kazanarak 1955- 1958 yıllarında Konya Lisesi’nde parasız yatılı olarak okuyup  okuldan  iyi derece ile mezun olur.

1958 yılında kaydolduğu Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini Adalet Bakanlığından burslu olarak okur ve 1962 yılında iyi derece ile mezun olur.

11.04.2017
Hasan ŞİMŞEK

YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2020 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com