M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

TÜRK DİL BAYRAMI VE KARAMANOĞLU MEHMET BEY’İ ANMA ETKİNLİKLERİ


 740. Türk Dil Bayramı ve Karamanoğlu Mehmet Bey’i Anma Etkinlikleri kapsamında ilçemiz Balkusan köyünde program gerçekleştirildi.
 
           13 Mayıs 2017 Cumartesi günü Balkusan Köyünde düzenlenen etkinliklere; Kalkınma Bakanı Sayın Lütfi Elvan eşi Zeliha Elvan, Vali Süleyman Tapsız eşi Dr. Ayşe Tapsız, Karaman Milletvekilleri Recep Konuk ve Dr. Recep Şeker, eski Devlet Bakanı Fikret Ünlü, İl Jandarma Komutanı İlhan Şen, Vali Yardımcıları Dr. Sezer Işıktaş ve Mustafa Türkcan, Kaymakamımız Mesut Tabakcıoğlu, Ermenek Belediye Başkanı Uğur Sözkesen, İl Emniyet Müdürü Levent Tutuk, İl Genel Meclis Başkanı Celalettin Güngörer, Kent Konseyi Başkanı Ali Konukseven, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
 
          Etkinlikler, Balkusan Köyü tören alanından başlayarak bayraklar ve flamalar eşliğinde Karamanoğlu Mehmet Bey’in türbesinin ziyaret edilmesi ile başladı. Türbe ziyaretinde, Kur’an Kerim tilaveti ve duaların ardından Karaman Bey, Karamoğlu Mehmet Bey hakkında katılımcılara bilgi sunumu gerçekleştirildi.
 
         Program, Balkusan Köyü tören alanında saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile birlikte başlayan kutlamalar, ‘Türkçe Var Olmazsa’ şiirinin okunması, ‘Zeybek Oyunu’ ve ‘Türkçe Sınır Taşımızdır’ şiirinin okunmasının ardından izleyiciler tarafından büyük beğeni toplayan Karamanoğlu Mehmet Bey’in Fermanı’nın temsili sergilenmesi, ata sporumuz olan güreş gösterileri, Türkçe özlü sözlerin yer aldığı pankartlı geçişler ve Türk Cumhuriyetleri’nin bayrak geçişlerinin ardından sona erdi.
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2020 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com