M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

RAMAZAN BAYRAMI TEBRİK MESAJLARI


DR. RECEP ŞEKER’İN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI


AK Parti Karaman Milletvekili Dr. Recep ŞEKER, Ramazan Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.
ŞEKER mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Evveli rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennem azabından kurtuluş olan on bir ayın sultanı Ramazan ayını eda ederek bir Ramazan Bayramına daha ulaşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz.
Bayramlar kardeşliğin pekiştiği, birlik ve beraberliğin güçlenerek bütün toplumun kaynaştığı, özümüzle, kültürel zenginliğimizle buluştuğumuz hoşgörü günleridir.
Her türlü güzelliğin ve mutluluğun bir arada yaşandığı bayramlar; küskünlüklerin ve dargınlıkların unutulduğu; eşin, dostun, akrabanın, büyüklerin ve hastaların ziyaret edildiği; yetimlerin ve buruk gönüllerin tamir edildiği; tüm ihtiyaç sahiplerine yardım elinin uzatıldığı; çocukların sevindirildiği müstesna günlerdir.
Bu özel bayram günlerini fırsat bilerek Yüce Mevla’mızın “Mü'minler ancak kardeştirler. Öyleyse kardeşlerinizin arasını düzeltin. Allah'a karşı gelmekten sakının ki size merhamet edilsin.” buyruğuna uyarak kardeşlerimizle aramızdaki tüm dargınlıklara ve kırgınlıklara son verip birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularını güçlendirmeliyiz.
Bu duygu ve düşüncelerle Milletimizin, değerli Karamanlı hemşerilerimizin ve İslam Âleminin Ramazan Bayramını en kalbi duygularımla tebrik eder, hayırlara ve bereketlere vesile olmasını ve bütün insanlığa huzur ve mutluluk getirmesini Cenabı Haktan niyaz ediyorum.” dedi.  

BAŞKAN ÇALIŞKAN’IN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

        Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Çalışkan mesajında vatandaşların mübarek Ramazan Bayramı'nı kutlarken, bayramın tüm İslam Alemi ve tüm insanlık için sevgi, barış, kardeşlik ve huzura vesile olmasını temenni etti.
        “Ramazan ayı boyunca oruç ile derin bir manevi iklimi teneffüs etmemizin ardından bayrama kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz” diyen Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan: “Ramazan ayı zarfında millet olarak büyük bir dayanışma ve yardımlaşma örneği sergiledik. Mahallemizde, sokağımızda, şehrimizde yardıma muhtaç olanların elinden tuttuk; ekmeğimizi, suyumuzu komşularımızla, ihtiyaç sahipleriyle paylaştık. Hamdolsun bir Ramazan’ı daha hakkıyla idrak etmemizin ardından bayram sevincine ulaştık” dedi.

        Ramazan ayında oruç başta olmak üzere yapılan tüm ibadetlerin, iyiliklerin ve tüm hayırların kabul olunmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz eden Çalışkan: “Bayramlar; kardeşlik, yardımlaşma ve kaynaşma duygularının üst seviyeye çıkardığı, birlik ve beraberliğimizi pekiştirdiği için tarihimizde ve milletimizin hayatında her zaman mümtaz bir yere sahiptir. Bizler bayramların ruhunu, bayramların vesile kıldığı kardeşlik duygularını uzun asırlar boyu içimize sindirmiş, bu atmosferi tüm yıla yaymış bir büyük medeniyetin temsilcileriyiz. Bayram vesilesiyle annelerimiz, babalarımız, akrabalarımız ve dostlarımızın yanı sıra yetimleri, öksüzleri, hastaları, şehit yakınlarını, şehit çocuklarını ziyaret etmeyi, onlarla da bayramlaşmayı lütfen unutmayalım. Muhtaçları, düşkünleri, yaşlıları koruyup gözetmeyi, onlara da yardım elimizi uzatmayı asla ihmal etmeyelim. Ben bu duygu ve düşünceler eşliğinde aziz milletimizin Ramazan Bayramı’nı tekrar tebrik ediyorum. Bayramın tüm hanelere, tüm gönüllere, ülkemize, İslam dünyasına ve insanlığa, huzur, saadet, selamet getirmesini ve hayırlara vesile olmasını Rabbimden temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.


AK PARTİ KARAMAN İL BAŞKANI NAZMİ ÜNLÜ
Bayrama erişmenin sevincini, manevi hazzını, muhabbetini, gönül huzurunu milletçe yaşıyoruz. Elimizdeki maddi zenginliği, dilimizdeki güzel söz ve dileği, gönlümüzdeki sevgiyi herkesle paylaştık. Böylece Allah'a karşı kulluk görevlerimizi yerine getirmenin manevi huzuru ve mutluluğu içinde birlik ve beraberlik içerisinde Ramazan Bayramına ulaştık.
Milletimizin mayası olan yardımlaşma ve dayanışma geleneğinin en güzel örneklerinin yaşandığı bayramlar yoksulun, yetimin, düşkünün korunup kollandığı, kırgınlıkların yerini sevgi ve barışın aldığı, kin ve nefretin bertaraf edildiği ve dini vecibelerimizin yerine getirmenin mutluluğunu yaşadığımız istisnai günlerdir.
Mübarek ramazan günlerinin ardından gelen Bayramımızın birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin pekişmesine, huzur ve refahımızın artmasına vesile olmasını temenni ederim.
Bu düşünceler ile başta şehit ve gazi ailelerimiz olmak üzere bütün hemşerilerimin ve İslam âleminin mübarek Ramazan Bayramı'nı kutluyor, bu güzel bayram coşkusunun kardeşliğimizi daha da güçlendirmesini temenni ediyor, bayramın insanlığın barış, huzur ve refahına vesile olmasını diliyorum. 
AK PARTİ KARAMAN MERKEZ İLÇE BAŞKANI AHMET AKCA
Birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde bir ramazan ayını daha geride bıraktık. Her türlü dayanışma ve yüce duygunun tezahür ettiği, barış, dostluk ve kardeşlik duygularının yoğunlaştığı, dargınların barıştığı, kucaklaşmanın yaşandığı bir Ramazan Bayramına daha erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz.
Kalbimizdeki manevi duygu yoğunluğu ile yerine getirmeye çalıştığımız sorumlulukların, kişiliğimizi ve davranışlarımızı kemale erdiren güzel ahlâk ile bütünleşmesi, içimizde yeşerttiğimiz umut ve huzurun bütün insanlık âlemini kaplaması, Müslüman kardeşlerimize yapılan zulmün ve akan kanın durması, sevgi ve kardeşlik dolu yarınlara daha bir umutla baktığımız bayramlara ulaşma temennisiyle, Ramazan ayı boyunca göstermiş olduğumuz bu dayanışma ve yardımlaşma duygularının artarak devam etmesini diliyorum.
Bu düşüncelerle; başta vatanımız için canlarını feda eden şehitlerimizin aileleri ve gazilerimiz olmak üzere, hemşerilerimin ve tüm İslam âleminin Ramazan Bayramını kutluyor, sevgi ve kardeşlik duygularının coşkuya dönüştüğü bu mübarek günlerin ülkemize ve tüm insanlığa barış, huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum.
AK PARTİ KARAMAN İL KADIN KOLLARI BAŞKANI ÜMİT GÜLİN GÖKSOY
Maneviyatımızın yoğunlaştığı, iftar ve sahur bereketinin milli birlik, beraberlik, kardeşlik, yardımlaşma duygularının gönüllerimizde yer ettiği; semaya açılan eller, kılınan teravih namazları, okunan Hatim-i Şerifler ile bereketli geçirdiğimiz Ramazan ayının sevinci olan Ramazan Bayramımızın hayırlara vesile olmasını dilerim.
Ramazan ayının sağladığı manevi iklim sayesinde kazanılan birlik, beraberlik, dayanışma ve hoşgörü kültürünün hayatımızın bundan sonraki bölümünde de sürdürülmesi huzurlu ve barış içerisinde yaşamamız için son derece önemlidir. Ramazan Bayramı'nın manevi ikliminin herkesi kuşatmasını, milleti iyilikte, doğrulukta ve hayırda buluşturmasını temenni ediyoruz.
Mübarek Ramazan vesilesiyle, vatanımız ve milletimiz için üstün fedakârlık gösteren aziz şehitlerimize Allah' tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı; kahraman gazilerimize de acil şifalar dilerim, Mübarek Ramazan Bayramı’nızı kutlar; şehrimize, ülkemize, milletimize, İslam dünyasına ve tüm insanlık âlemine huzur, sağlık, mutluluk ve barış getirmesini Cenabı Allah’ tan niyaz ederim.

KMÜ REKTÖRÜ AKGÜL’ÜN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Rektör Akgül mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Rahmet ve arınma ayı olan Ramazan; akrabalarımızla, komşularımızla, arkadaşlarımızla ve ihtiyaç sahipleriyle birlikteliklerimizi artıran, kardeşlik duygularımızı perçinleyen, sabır ve anlayışımızı geliştiren, bizlere çeşitli kazanımlar sağlayarak kişiliğimize artı değer katan önemli bir aydır.

Bir ay boyunca kişisel ve toplumsal anlamda maddi ve manevi dönüşümler için önemli fırsatlar elde ettiğimiz mübarek Ramazan ayını geride bırakarak bayrama kavuşmuş bulunmaktayız. Bugün, her zamankinden çok daha fazla kucaklaşmaya, sarılmaya ve dayanışmaya ihtiyacımız olduğu açıktır. Gerek baş ucumuzda gerekse dünyanın değişik bölgelerinde farklı bayraklar altında yaşayan Müslüman kardeşlerimizin bayram coşkusunu gönüllerince yaşayamamaları ve İslam coğrafyasındaki kardeşlerimizin içinde bulunduğu durum, bizleri de derinden etkilemektedir.

Ramazan Bayramı’nın İslam coğrafyasında yaşanan sıkıntıların son bulacağı, gözyaşının dineceği, ülkemizde ve dünyada huzur ve güven ortamının hâkim olacağı bir bayram olmasını temenni ediyorum.


Bu vesileyle şahsım ve Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi ailesi adına üniversitemiz personelinin, öğrencilerinin ve ailelerinin, Karamanlı hemşerilerimizin, milletimizin ve tüm İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum.”

Karaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacık'ın Bayram MesajıMedya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

TEFRİKA YAZI DİZİSİ

ULUCANLAR'IN SON MAHKUMU

1.BÖLÜM 2.BÖLÜM 3.BÖLÜM 4.BÖLÜM 5.BÖLÜM 6.BÖLÜM        

sanalbasin.com üyesidir
Düzenleme | Copyright © 2013-2020 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com