M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

KARAMAN ATLETİZM TAKIMI HATAY’DA FİNAL BİLETİNİ KAPTI

Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından Hatay’da düzenlenen Bölgesel Kros Ligi’nin ikinci kademe yarışlarında Karaman Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu Ersin Taşkara bronz madalyanın sahibi oldu.
Türkiye Atletizm Federasyonu’nun tüm Türkiye çapında yetenek taraması niteliği de taşıyan Küçükler ve Yıldızlar Bölgesel Kros Ligi’nin 2017 sezonundaki 2. Kademe (Akdeniz Bölgesi) yarışlarında boy gösteren Karaman atletizm takımı, yıldız erkekler kategorisinde Ersin Taşkara ile bronz madalyanın sahibi oldu.
Atletizm antrenörleri Mevlüt İnanır ve Zuhal Kaya eşliğinde 9 sporcuyla mücadele eden Karaman ekibi başarılı atlet Taşkara’nın 9.39’luk derecesi ile finale kalma başarısı gösterdi. Hatay’da düzenlenen yarışlar sonunda takım halinde 2. olan Karaman ekibi ayrıca, Aydın’ın Kuşadası ilçesinde düzenlenecek final yarışlarında Karaman’ı temsil edecek.


Kuşadası’ndaki final yarışmalarının aynı zamanda Türkiye Şampiyonası niteliğinde olacağını belirten İnanır, “Türkiye Atletizm Federasyonu’nun tüm Türkiye çapında yetenek taraması niteliği de taşıyan Küçükler ve Yıldızlar Bölgesel Kros Ligi’nin 2017 sezonundaki ikinci kademesi sekiz merkezde yapılan yarışmalar sonunda final kademesine gitmeyi garantileyen ekipler de belirlenmesinin ardından tamamlandı. Kocaeli, Denizli, Hatay, Kayseri, Tokat, Çorum, Erzincan ve Gaziantep’teki ikinci kademe yarışmalarına ise 1485 atlet katıldı. Karaman olarak finallere kalma başarısı gösterdiğimiz için mutluyuz. İnşallah Kuşadası’nda da iyi bir yarış geçirerek ilimize madalyalarla dönmek istiyoruz” dedi.


Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2020 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com