M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

EKONOMİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI


İçişleri Bakanlığı İller İdaresinin 05.11.2016 tarih ve 8154 sayılı genelgesi üzerine; İlimizdeki kamu ve özel sektör alanında yapılan yatırımlar ile hayata geçirilmeyi bekleyen projelerin değerlendirildiği “Ekonomi Değerlendirme Toplantısı” Vali Fahri Meral’in başkanlığında yapıldı.
 
01 Aralık 2017 Cuma günü saat 15.00’de Valilik Toplantı Salonunda Gerçekleşen toplantıya Vali Fahri Meral’in yanı sıra, TBMM Tarım ve Köyişleri Komisyon Başkanı Karaman Milletvekili Recep Konuk, Karaman Milletvekili Dr. Recep Şeker, vali yardımcıları, kaymakamlar, kurum müdürleri, işadamları ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.
 
Vali Meral yaptığı açılış konuşmasında “İlimizin ekonomik durumu ve potansiyelini, ilde devam eden kamu ve özel sektör yatırımlarını ve istihdam konularını değerlendirmek amacıyla gerçekleştirmiş olduğumuz bu toplantıya, Karaman'ın kalkınma, büyüme ve sanayi ile ticaret ve tarımdaki payını daha da arttırması için yaptığımız toplantının hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.
 
İlimizin tarımsal üretim potansiyeli ve tarımsal ürün deseni, mevcut gıda sanayini daha ileri noktaya taşımak için büyük imkânlar sunduğunu ifade eden Vali Meral, “Sanayi kültürü ve tecrübesi kendi ölçeğindeki birçok ilden yüksektir. İlimizin 30-40 yılda kurduğu küresel ticaret ağı örnek alınacak düzeydedir.
 
Ekonomi Toplantımıza geldiğiniz, katıldığınız için hepinize tekrar teşekkür ediyorum. Hepinize, hayırlı, bereketli, bol kazançlı, sağlıklı, huzurlu gün ve gelecek diliyorum” dedi.
 
Açılış konuşmasının ardından ilimizde yürütülen AR-GE ve inovasyon faaliyetleri, Tarımsal ve Kobi destekleri hakkında bilgiler verildi. Toplantı kurumların görüş ve önerilerinin görüşülmesiyle devam etti.
 
Yapılan ekonomi değerlendirme toplantısında, TBMM Tarım ve Köyişleri Komisyon Başkanı Karaman Milletvekili Recep Konuk ve Karaman Milletvekili Dr. Recep Şeker de ilimiz ekonomisiyle ilgili ayrıntılı değerlendirmeler yaptılar.
 
Yoğun bir katılımla gerçekleşen ve Karaman ekonomisinin tüm yönleriyle ele alındığı toplantıda ilimizin ekonomik yapısını güçlendirecek çalışmaların yapılmasına yönelik görüşler ortaya kondu. İlimiz ekonomisine canlılık katacak proje ve çalışmaların da değerlendirildiği toplantıda ekonominin tüm bileşenlerini bir araya getirilerek katılımcıların görüşleri dinlendi.
 
Kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra Özel sektör temsilcilerinin de görüşlerini belirttiği toplantıda, ilimiz ve ülkemiz ekonomisine hayat veren başta tarım sektörü olmak üzere inanç turizmi ve enerji gibi Türkiye’nin ekonomik alt yapısını oluşturan ve kaynak teşkil eden birçok alanda yapılacak ve yapılması planlanan çalışmalar masaya yatırılmış olup, ekonomik açıdan ilimizin ülke ekonomisine sağlayacağı katkılar ele alındı.
 
Katılımcıların dile getirdiği taleplerin ve sorunların da ele alındığı toplantıda, öneriler ve görüşler dikkate alınarak, yapılması gereken çalışmalar noktasında yol haritası belirlendi. Çalışmaların bu belirlenen strateji doğrultusunda tüm ekonomik aktörlerin bir araya gelerek ortak bir akıl ve uyum içerisinde kurumların da iştirak ettiği bir eylem planı içerisinde hareket etmeleri gerektiği belirtildi.Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2020 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com