M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

İL EĞİTİM TARİHİ MÜZESİ AÇILDI


Vali Fahri Meral, Karaman eğitim tarihinde önemli yer tutan derlemelerin sergilendiği “İl Eğitim Tarihi Müzesi” nin açılışına katıldı.
 
07 Aralık 2017 Cuma günü gerçekleştirilen ve Karaman lisesinde hizmet verecek olan müzenin açılışına; Vali Meral ve hanımefendi Zehra Meral, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, İl Emniyet Müdürü Fikret Bayraktar, İl Jandarma Komutanı İlhan Şen, İl Genel Meclis Başkanı Celalettin Güngörer, Kent Konseyi Başkanı Ali Konukseven, daire müdürleri ve öğretmenler katıldı.
 
Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından beraberindeki heyet ile müzeyi gezen Vali Meral, geçmiş zamanlarda eğitimde kullanılan ve adeta tarihe ışık tutan ve müzeyi gezenlere öğrencilik yıllarını hatırlatan materyaller hakkında bilgi alarak bir süre incelemelerde bulundu. Vali Meral, “İl Eğitim Tarihi Müzesi’nin Karaman’da önemli bir boşluğu doldurduğunu ifade ederek, eğitimimizin tarihini canlandıran bu sergi için emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
 
Milli Eğitim Bakanlığının tüm illerde kurulması talimatı doğrultusunda, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan araştırma ve çalışmalarla 1900 yılların başından başlayarak günümüze kadar tüm il merkezinde, ilçelerde, kasabalarda ve köylerdeki okullardan toplanılan materyallerden oluşturulan müzede, geçmiş zamanlarda okullarda kullanılan eğitim araçları ve okul giysilerine kadar çeşitli materyaller sergilenmektedir.    
Yıllık ders planlarına işlenecek olan müzede, milli, manevi ve kültürel değerleri benimseyen, koruyan ve geliştiren, sanat ve kültür eserlerini tanıyan, mantık ve beğeni duygusu gelişmiş bireyler yetiştirilmesine katkı sunulması hedefleniyor.
 

Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2020 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com