M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

KMÜ İLE MİLLİ EĞİTİM ARASINDA EĞİTİMDE İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ


Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörlüğü ile Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında ‘Eğitimde İşbirliği Uygulama Protokolü’ imzalandı.
KMÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül ile Karaman Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu tarafından imzalanan ve beş yıl süreyle geçerli olacak protokol, Karaman il sınırları içerisinde yer alan Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi eğitim kurumlarında eğitimin niteliği ile ilgili öncelikli olarak belirlenmiş alanlar başta olmak üzere, eğitim hizmetlerinin niteliğinin arttırılması, yerel eğitim programlarının geliştirilmesi, öğretmen yeterliliğinin uygulamalı eğitim faaliyetleri ile desteklenmesi, mezun olma durumuna gelmiş öğretmen adaylarına mesleki tecrübe kazandırılması ve eğitim paydaşlarının sosyal, kültürel ve mesleki gelişmelerine destek olunması noktasında işbirliği ve koordinasyon sağlamayı amaçlıyor.
Öğretmen Adayları Öğretmenlerle Birlikte
Protokol kapsamında ‘eğitim-öğretim, eğitim yönetimi, sosyal ve kültürel etkinlikler, sağlık ve beslenme olmak üzere dört temel alanda işbirliği gerçekleştirilecek.
Bu amaçla üniversite üçüncü ve son sınıf öğrencileri gönüllülük çerçevesinde belirlenen kurslarda öğretmenlerle birlikte çalışarak öğrencilerin eğitim-öğretimine yardımcı olurken kendi mesleki gelişimlerini de destekleyecekler. Aynı zamanda kurumların proje ofisleri arasında ortak proje havuzu oluşturularak TÜBİTAK, KUDAKA gibi kurumlarla ulusal düzeyde; AB kuruluşlarıyla da uluslararası düzeyde proje çalışmaları yürütecek, bununla birlikte ortaklaşa kongre, sempozyum, çalıştay gibi bilimsel toplantılar düzenleyecekler.
İngilizce ve Arapça Konuşma Günleri
Proje ile ayrıca KMÜ İngilizce ve Arapça bölümleri ile hazırlık sınıfı okuyan öğrencilere, ilimizdeki uygun eğitim kurumlarında eğitim-öğretim yılı boyunca haftanın belirli günlerinde konuşma egzersizi yapabilme imkânı sağlanacak.
Öğrencilerin spor yapmalarına ve hareketli yaşamı günlük hayatın bir parçası haline getirmelerine destek vermek amacıyla da üniversitenin ilgili bölümlerinde eğitim almakta olan öğrencilerin gönüllü katılımları ile sportif kurs, etkinlik ve seminerler düzenlenecek.
Tüm bu etkinliklerin yanı sıra proje kapsamında üniversite bünyesinde faaliyet gösteren öğrenci toplulukları ile müzik, tiyatro, resim, spor, heykel, fotoğrafçılık ve izcilik gibi alanlarda faaliyet gösteren Milli Eğitim bünyesindeki okul öğrenci kulüpleri arasında işbirliği sağlanacak. 
   
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.


YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2020 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com