M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

VALİ MERAL İŞKUR İL MÜDÜRLÜĞÜNÜ ZİYARET ETTİ


Vali Fahri Meral, Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğünü ziyaret ederek 2017 yılında yapılan çalışmaları içeren bir brifing aldı.
 
Vali Meral’in İŞKUR İl Müdürlüğü ziyaretinde 2017 yılına ilişkin istatistiki bilgiler veren İl Müdürü Kenan Ateş, 2017 yılı içerisinde ilimizde yürütülen istihdam ve mesleki eğitimle ilgili faaliyetler ile ilgili olarak 3384 kişinin özel sektörde farklı işlere yerleştirildiği, milli istihdam seferberliği kapsamında 7297 kişilik ilave istihdam sağlandığı, 41 adet toplum yararına program düzenlendiği ve bu program sayesinde farklı iş kollarında 1643 kişinin 9 ay boyunca istihdam edildiğini belirtti.
 
Vali Meral’e yapılan bilgilendirmenin devamında; 55 kişinin çalışanların mesleki eğitimi, 146 kişinin istihdam garantili kurslar, 180 kişinin ise geleneksel meslekler ve kaybolmaya yüz tutmuş mesleklerin yeniden canlandırılması kapsamında mesleki eğitim kurslarından yararlandırıldığı, girişimcilik kurslarından 579 kişinin yararlandırıldığını ve bu kurslardan mezun olanlar içerisinden 100 kişinin 2017 yılı içerisinde KOSGEB tarafından verilen hibe desteğinden yararlanarak kendi işyerlerini açtığı belirtildi.
 
İŞKUR tarafından girişimcilik eğitimi alan 4 engelli, 3 eski hükümlü vatandaşa hibe desteği verilerek kendi işyerlerini açmalarının sağlandığı, işbaşı eğitim programlarından 1307 kişinin asgari ücret üzerinden günlük ücretlerini İŞKUR’dan alarak staj yaptığını ve bunlardan 719 kişinin program sonunda staj yaptığı işyerlerinde istihdam edilmiştir.
 
Ayrıca işsizlik ödeneğinden 2489 kişinin yararlandığı, doğum sonrası ödenen yarım çalışma ödeneğinden 44 kişinin yararlandırıldığı verilen bilgiler arasında yer aldı.
 
İŞKUR İl Müdürü Kenan Ateş’ten kurumun işleyişi, personel yapısı hakkında da bilgiler alan Vali Meral, kurum personeline çalışmalarında başarılar dileyerek kurumdan ayrıldı.
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.


YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2020 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com