M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

"ABDÜLHAMİD'İ ANLAMAK" KONFERANSI BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ


  Karaman Belediyesi ve ÖNDER (İmam Hatipliler Derneği) tarafından ortaklaşa düzenlenen "Abdülhamid'i Anlamak" konulu konferansla ünlü tarihçi-araştırmacı-yazar Yavuz Bahadıroğlu Karamanlılarla buluştu.

        
Karamanoğlu Mehmet Bey 15 Temmuz Konferans Salonu'nda düzenlenen konferans programına vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Program İmam-ı Azam İmam Hatip'i Mehmet Şimşek'in Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

        
Programın açılış konuşmasını yapan Karaman ÖNDER İl Başkanı Mehmet Sarı; " Vefatının 100. yılında Abdülhamid Han'ı saygıyla rahmetle ve minnetle anıyoruz. Düzenlemiş olduğumuz bu anlamlı programa katkılarından dolayı Karaman Belediye Başkanımız Ertuğrul Çalışkan'a çok teşekkür ediyoruz." dedi.

        
Açılış konuşmasının ardından usta Tarihçi Yavuz Bahadıroğlu, Osmanlı Devleti, Osmanlı padişahları ve Sultan Abdülhamid Han hakkında önemli bilgiler verdi. Güncel konulara da değinen Bahadıroğlu; " Tüm dünyanın gözü tarih boyunca yaşadığımız bu topraklar üzerinde olmuştur. Sakarya'da, Çanakkale'de, 15 Temmuz'da olduğu gibi birbirimize kenetlendiğimiz gibi her daim birlik ve beraberlik içinde olmamız lazım. Allah yüce Türk Milleti'ne mazluma sahip çıkmaz, zulmü durdurma ve İslam Sancağı'nı ayakta tutma görevini bahşetmiştir. Milli ve manevi değerlerimizden uzaklaşmamalıyız. Dünyada zulmü durduracak  bizden başka bir millet kalmamıştır." dedi.

        
Yaklaşık iki saat süren programı salonu dolduran yüzlerce vatandaş ilgili ile takip etti. Program günün anısına hediye takdimi ve tarihçi Yavuz Bahadıroğlu'nun, okurların kitaplarını imzalamasıyla son buldu.


  
  
  
  
  
  
  
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.


YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2020 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com