M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

“ARICILAR! DESTEK KOP’TAN ÜRETMESİ SİZDEN PROJESİ” ARICILARA TANITILDI


Karaman İl ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerimizce hazırlanan ve Kalkınma Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığına KOP Kırsal Kalkınma Programı kapsamında sunulan 8 projemize KOP Bölge Kalkınma İdaresi tarafından 5 milyon 607 bin TL ödenek aktarımı sağlanmıştır.
 Bu 8 projeden biri olan “Arıcılar Destek KOP’ tan Üretmesi Sizden Projesi”  KOP tarafından desteklenmeye değer görülmüştür. Söz konusu proje kapsamında Karaman İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde bir bilgilendirme toplantısı düzenlenmiştir. Toplantıya İl Müdür Yardımcısı Baran Yavuz YÜREKLİ, Karaman İli Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Gürsel YASAN ve Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü İbrahim ERKOL ile teknik personel ve arıcılar katıldı.
Şube Müdürü İbrahim ERKOL toplantıda bir sunum yaparak; “Karaman İli Arı Yetiştiricileri Birliğine ait Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programından yapılmış olan bal paketleme tesisinin faaliyete geçirilmesi amacıyla hammadde ve işletme finansmanı desteği sağlanması ve arıcılarımızın üretimlerinin arttırılması amacıyla alet ekipman verilmesinin planlandığını belirtti. Şube Müdürü ERKOL, bu kapsamda Karaman İli Arı Yetiştiricileri Birliği üyelerine % 70 hibeli güneş paneli, organik varroa ilacı, dinlendirme kabı, sır alma kabı, bal süzme makinesi çadır, ana arı desteği, ana arı ve arı sütü üretim takımı gibi alet ekipmanların üretimi artırma amaçlı olarak verileceğini dile getirdi. Proje başvuru kriterleri ve başvuru formu doldurulurken nelere dikkat edilmesi gerektiği konularına değinen ERKOL, projenin tüm arıcılara hayırlı olmasını diledi.

Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2020 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com