M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

OKUMA YAZMA SEFERBERLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI


Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşi hanımefendi Sayın Emine Erdoğan’ın öncülüğünde tüm ülke genelinde başlatılan “Okuma Yazma Bilmeyen Kalmasın” kampanyası çerçevesinde Vali Fahri Meral başkanlığında Okuma Yazma Seferberliği İl Yürütme Kurulu toplantısı gerçekleştirildi.
 
22 Şubat 2018 Perşembe günü saat 14.00’de Valilik Toplantı Salonunda Vali Meral’in başkanlık ettiği toplantıya; İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, İl Müftüsü Muhammed Lütfi Ketenci, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, muhtarlar ve basın mensupları katıldı.
 
Kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra sivil toplum kuruluşlarından temsilcilerin de katıldığı toplantıda konuyla ilgili yürütülecek çalışmalar ele alındı.
 
Toplantının hayırlı olması dileklerinde bulunan Vali Fahri Meral, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde gerçekleştirilen kampanya çerçevesinde, okuma yazma sorununun giderilmesi amacıyla tüm ülke genelinde okuma yazma seferberliği başlatıldığını söyledi.
 
Ülkemizin her köşesinde olduğu gibi ilimizde de okuma yazma oranını arttırmak amacıyla başlatılan seferberlik kapsamında halk eğitim merkezlerinde kurslar açılacağını belirten Vali Meral, kurslara 14 yaş üstü okuma yazma bilmeyen tüm vatandaşlarımızın katılabileceğini ifade etti.
 
Sivil toplum kuruluşlarının desteği ve ilgili kurumların koordineli bir şekilde çalışmasıyla ilimizdeki okuryazar oranını yüzde yüze çıkarmayı hedeflediklerinin altını çizen Vali Meral, başlatılan seferberlik kapsamında özellikle kırsal kesimlerde yaşayan ve okuryazar olmayan vatandaşlarımıza ulaşılarak, halk eğitim merkezlerinde açılacak kurslara katılımların sağlanmasının amaçlandığını sözlerine ekledi.
 
Toplantıda, Halk Eğitim Merkezlerinde kurs açılabilmesi için 12 kursiyerin olması gerekirken, okuma yazma kurslarının bir kursiyer için bile açılabileceğini vurgulayan Vali Meral, böylesine önemli bir konuda toplumun tüm dinamiklerinin harekete geçirilerek, bu anlamlı kampanyaya katkı vermeleri gerektiğini ifade etti. Vali Meral, 03 Mart 2018 tarihinde başlayacak olan kursların 11 Mayıs 2018 tarihine kadar devam edeceğini söyledi.
 
Okuma yazma seferberliği kapsamında yapılan toplantıda, öncelikle okuma yazma bilmeyenlerin okul idarecilerimiz, muhtarlıklarımız, din görevlilerimiz ve diğer sivil toplum kuruluşlarımız tarafından tespitinin yapılarak, halk eğitim merkezince kayıt sistemi oluşturulması kararlaştırıldı.
 Vali Fahri Meral’in, hayırlara vesile olması dileklerinde bulunduğu toplantı, görüş ve önerilerin dinlenmesiyle sona erdi.Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.


YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2020 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com