M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

BAŞKAN ÇALIŞKAN KMÜ’DE ÖĞRENCİLERİN SORULARINI YANITLADI


Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Öğrenci Topluluğu tarafından ‘Gençler Soruyor, Karaman Belediye Başkanı Cevaplıyor’ konulu söyleşi programı düzenlendi.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program Topluluk Başkanı Zeynep Arslan’ın açılış konuşması ile devam etti. Açılış konuşmasının ardından moderatörlüğünü Öğrenciler Zeynep Arslan ve Mustafa Akcan’ın yaptığı söyleşiye geçildi.
“Bireysellikten uzaklaşarak kurumsallaşma yönünde hareket etmeliyiz”
Üniversite ortamında bulunmanın ve öğrencilerle bir araya gelmenin kendisini çok mutlu ettiğini söyleyen Başkan Çalışkan, Karaman’ın gelişimi ve tanıtımı ile ilgili şöyle konuştu: “Şehirler yaşayan canlılar gibidir. Karaman’ı mevcut nüfusu ile değerlendirmek yanlış olur. Çünkü gerek ülkemizin gerekse dünyanın pek çok şehrinde Karamanlılara rastlamanız mümkündür.  Karaman, Hz. Mevlana’nın annesinin bize emanet edildiği, sevgi ve hoşgörünün mayalandığı, insan sevgisinden ilahi aşka yürünülen bir şehirdir. Şehirlerin gelişiminin kişilere dayalı olmaması gerektiği kanaatindeyim. Karaman’ın bütün kurum ve kuruluşlarının ortak bir akılla hareket ederek, bireysellikten uzak bir şekilde kurumsallaşmaya gidilmelidir. Ancak bu şekilde etkili bir tanıtım gerçekleştirilebilir. Bu yapının temel taşlarından birisinin de üniversite olduğunu düşünüyorum.”
“Birlik ve beraberlik, projelerimizi gerçekleştirmek için en önemli etken”
Karaman ile ilgili projelerden de bahseden Başkan Çalışkan konuşmasını şöyle sürdürdü: “Belediyemizin pek çok alanda hayatı kolaylaştırmaya yönelik projeleri mevcut. Havaalanı, Serbest Bölge, Lojistik Merkezi gibi ekonomik alanı ilgilendiren projelerimiz mevcut. Üniversitemizle birlikte Teknokent projemizi hayata geçirmeyi planlıyoruz. Şehir olarak sıfır atık projesine hazır durumdayız. Şehrimizin belli bölgelerinde düzenli depolama ve çöp toplama sistemleri kuracağız. Türk Dünyası Kültür Parkı da projelerimiz arasında yer alıyor. Bütün bunların yanı sıra Karaman Belediyesi olarak evde bakım, engelli evi, yaşlı ve emekli evi, gıda bankası ve sosyal destekler gibi çeşitli sosyal sorumluluk projelerimiz bulunuyor. Bütün bu projelerin gerçekleştirilebilmesi için birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. İnşallah önümüzdeki süreçte yine bu birlik ve beraberliğimiz sayesinde çok daha güzel ve büyük projelere hep birlikte imza atacağız”
Öğrencilere hayatla ilgili tavsiyelerde bulunan Başkan Çalışkan, hayatı boyunca makamın değil verilen sorumluluğun önemine inandığını hatırlatarak, “İnsan ilişkilerinin temelinde saygı olması gerektiğini düşünüyorum. Arkadaşlık ve dostluk üzerine kurulan ilişkiler her zaman işinize yarar ve sizi mutlu eder. Makam, hizmet etmek adına önemlidir fakat şahsım adına önemli değildir.” şeklinde konuştu.
Program, plaket takdiminin ardından sona erdi.
           
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.


YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2020 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com