M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

ÇANAKKALE ZAFERİ ŞİİR VE TİYATRO İLE ANILDIKaramanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Adem Öğrenci Topluluğu tarafından Çanakkale Zaferi anma programı düzenlendi. 15 Temmuz Konferans Salonunda düzenlenen programa davetliler ve öğrenciler katıldı.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, Kuran-ı Kerim tilaveti ile devam etti. Topluluk Başkanı M. Erkam Muşta’nın açılış konuşmasının ardından Topluluk Akademik Danışmanı Dr. Öğretim Üyesi Ziyaeddin Kırboğa, Çanakkale ve şehitlik konulu bir konuşma yaparak Çanakkale şehitlerinin anılarını paylaştı.
Dr. Öğr. Üyesi Kırboğa, şehitlik kavramının tarihimizde çok büyük bir öneme sahip olduğunu belirterek, “Şehitliği ve şehadeti tarihimizin pek çok farklı döneminde görmemiz mümkündür. En iyi örneklerini ise Çanakkale’de görebiliriz. Ecdadımız zor şartlarda mücadele vermiş ve o büyük zaferi kazanmıştır. Bugün Çanakkale ruhu, kahraman Mehmetçiğimiz neredeyse orada yaşatılmaktadır. Bu ruh, aziz şehitlerimiz var oldukça yaşayacaktır.” şeklinde konuştu.
Dr. Öğr. Üyesi Kırboğa’nın konuşmasının ardından Ayşe Yılmaz, Berna Keleş, Mücahid Özdemir, Meryem Kırtürk isimli öğrenciler Çanakkale konulu şiirlerini seslendirdiler. Daha sonra Yunuskent Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırlamış olduğu tiyatro oyunu sahnelendi.
Program plaket ve teşekkür belgelerinin takdimi ile sona erdi.Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.


YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2020 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com