M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

DÜNYA KADINLAR GÜNÜ'NDE BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİ LEYLA BENDER OLDU


   Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısı ile başkanlık vekâletini, bayan meclis üyelerinden Leyla Bender'e bıraktı.

        
Karaman Belediye Başkan Vekili Leyla Bender Dünya Kadınlar Günü'nü kutlayan bir mesaj yayımladı. 

        
Bender mesajında: “Başta aile olmak üzere, hayatımızın her safhasında emekleri ve fedakârlıkları ile dünyayı güzelleştiren tüm kadınların gününü kutluyorum. Tarih boyunca kazandığımız zaferlerin görünmez kahramanları olan, ülkemizin gelişmesi ve büyümesi noktasında çok önemli katkıları bulunan, istiklalimize ve istikbalimize karşı yapılan saldırılar karşısında en ön saflarda mücadele veren kadınlarımız günümüzde de önemli rol üstlenmeyi sürdürüyorlar. 

        
Sayın Cumhurbaşkanımız, Recep Tayyip Erdoğan biz kadınlara verdiği önemi ve değeri her platformda dile getirmektedir. Cumhurbaşkanımız sayesinde ülkemizde demokrasi anlayışı daha sağlam temeller üzerine oturtulmuş ve ülke yönetiminde kadınlar daha etkin rol almaya başlamıştır.

        
Kendi tarihi ve kültürel birikimimiz ışığında, yanlışları düzelterek, eksikleri tamamlayarak, kadının her alanda varlığını güçlendiren adımları hep birlikte atmamız gerekiyor.

        
Kadına yönelik şiddet ve baskının sadece ülkemizin değil, tüm dünya kadınlarının sorunu olduğunu göz önünde bulundurmalıyız. Kadınların, yanlış bir anlayışla,haksızlığa ve şiddete maruz kalması sırf cinsiyetleri sebebiyle istismara uğraması asla kabul edilemez. Kadınların uğradıkları haksızlıklar, adaletsizlikler, ayrımcılıklar karşısında kadınların yanında yer almak, hepimiz için öncelikle insani bir görevdir.

        
Bu duygu ve düşüncelerle; şiddet kurbanı olan, görevleri başında katledilen, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında yitirdiklerimiz başta olmak üzere milletimizin özgür ve aydınlık geleceği için şehit olan tüm kadınlarımızı şükranla yâd ediyor, her birine Allah’tan rahmet diliyorum.

        
Karaman Belediyesi olarak son dönemde hanımlara yönelik önemli proje ve yatırımları hayata geçirdik ve hizmetlerimize devam ediyoruz. Hanımlar için yeni spor ve kültür merkezleri inşa ettik. Bu merkezlerde hanımlar çeşitli kurslara ve etkinliklere katılıyor, hem öğreniyorlar hem de yaptıkları ürünlerin satışını yaparak aile bütçelerine katkı sağlıyorlar. Hanımlara yönelik hizmetlerimize aralıksız devam edeceğiz.

        
Belediye Başkanımız Ertuğrul Çalışkan'a bu anlamlı günde bu anlamlı davranışından dolayı gönülden teşekkür ediyorum. Tüm kadınların Dünya Kadınlar Günü'nü en kalbi duygularımla kutluyorum” dedi.


Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.


YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2020 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com