M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

ERMENEK’TE EĞİTİME DEV ADIM


Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi Ermenek Meslek Yüksek Okuluna bağlı Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu bina yapım protokolü imzalandı.
Hayırsever işadamı Hasan Kalan’ın yapımını üstlendiği yüksekokul için bugün Ermenek Belediyesinde imza merasimi gerçekleştirildi.

Belediye Toplantı salonunda yapılan imza merasimine Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, Ermenek Belediye Başkanı Uğur Sözkesen, okulun yapımını üstlenen Hayırsever İş Adamı Hasan Kalan, KMÜ Rektör Yardımcısı, KMÜ Genel Sekreteri, daire müdürleri ve üniversite personeli katıldı.

İmza töreninde konuşan Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, Ermenek’in eğitimde bir adım daha öne çıkması için yapılacak olan bu yatırımda desteğini esirgemeyen Hayırsever iş adamı Hasan Kalan ve Belediye Başkanı Uğur Sözkesen’e teşekkür etti.

Belediye Başkanı Uğur Sözkesen’de “Ben Hayırsever İş Adamımız Hasan Kalan’a daha önceden yaptığı okullar, şimdi yapımına başlayacağı yüksekokul nedeniyle ve bugüne kadar yaptığı bütün hayırlar için Ermenek adına şükranlarımı sunuyor, kazancının bereketli olmasını diliyorum. Öte yandan Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi yönetimimize de bu girişiminden dolayı teşekkürü bir borç bilirim” dedi.

Hayırsever İşadamı Hasan Kalan ise Ermenek’te eğitime katkı sağlamaktan mutlu olduğunu söyleyerek, “Okulumuz inşallah önümüzdeki yılsonu bitmiş olacak, Allah utandırmasın” dedi.
Konuşmaların ardından Sağlık Hizmetleri Yüksekokulu binasının yapım protokolü, Ermenek Belediye Başkanı Uğur Sözkesen’in şahitliğinde Rektör Prof. Dr. Mehmet Akgül ve Hayırsever İş Adamı Hasan Kalan arasında imzalandı.

Protokole göre Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ( 6800 m2) binasının Üniversite tarafından hazırlanan uygulama projelerine göre 2019 yılı sonuna doğru bitmesi bekleniyor.

KMÜ’YE ERMENEK’TE YENİ EĞİTİM BİNASI GELİYOR
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül ile Hayırsever İşadamı Hasan Kalan arasında bina yapımına ilişkin protokol imzalandı.
Ermenek Belediyesinde düzenlenen imza törenine KMÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, İşadamı Hasan Kalan, Belediye Başkanı Uğur Sözkesen, KMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ercan Oktay, Genel Sekreter Ahmet Tüfekci, KMÜ Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı Mustafa Bahar ve üniversite personeli katıldı.
Protokol kapsamında İşadamı Hasan Kalan tarafından Ermenek ilçesinde yapılacak olan yaklaşık 6.800 metrekare kapalı alana sahip Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu binasının tamamlanması ile mülkiyet ve kullanım haklarının üniversiteye devredilmesi görüşüldü. İnşaatın, protokolün onayından sonra 15 ay içerisinde tamamlanması öngörülüyor.
KMÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül protokolün imzalanmasının ardından “Üniversitemizin gelişimi için tüm paydaşlarımızla birlikte özveriyle çalışmaya devam ediyoruz. Yalnızca merkez yerleşkede değil, ilçelerimizi kapsayan alanlarda da yapılacak olan yatırımlarla üniversitemizin fiziki yapısını güçlendirmeyi hedefliyoruz. Bu konuda bize destek olan ve önemli bir yatırıma imza atan Ermenekli Hayırsever İşadamı Hasan Kalan’a teşekkürlerimi sunuyor, projenin hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.
   
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2020 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com