M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

İSTİKLAL MARŞININ KABULÜ ETKİNLİKLERİ


İlçemizde İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’ u Anma Günü Etkinlikleri

İstiklal Marşının kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’ u Anma Günü etkinlikleri tüm yurtta olduğu gibi ilçemiz de de düzenlenen törenle kutlandı.
 
İstiklal Marşı’nın kabulünün 97. yıl dönümü etkinliklerine Kaymakamımız Nurhalil Özçelik, Belediye Başkanı Uğur Sözkesen, Cumhuriyet Başsavcısı Cüneyt Demirdaş, kamu kurum amirleri ile öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
 
İlçemiz Ahmet Keleşoğlu Kültür Merkezinde, Ermenek Uysal-Hasan Kalan Fen Lisesi Öğrencilerince düzenlenen program İstiklal Marşı’nın okunması ve saygı duruşu ile başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın ardından Mehmet Akif Ersoy’un Hayatı ve İstiklal Marşının yazılışını anlatan tiyatro gösterimi yapıldı. Daha sonra öğrencilerin hazırlamış olduğu oratoryo çalışmaları sergilendi.
 
Ortaokullar ve liseler arası düzenlenen İstiklal Marşını ve Mehmet Akif Ersoy’un şiirini en güzel okuma yarışmasında dereceye girenlere ödüllerinin verilmesinin ardından program sona erdi.

Kaymakamımız Nurhalil Özçelik’ in 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Mesajı

"Milli marşlar, Milletlerin birliğini sağlayan ve yaşatan temel öğelerdendir. İstiklal Marşı, Türk Milletinin bağımsızlık ve özgürlük savaşını ölümsüzleştiren, Türk Milletini ortak düşünce ve değerler düzleminde buluşturan eşsiz bir eserdir. İçinde yaşadığı toplumun değerlerini çok iyi bilen, ömrünü vatana, millete adamış milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un bu uyanış destanında bir milletin yeniden var olması, yeniden tarih sahnesinde hak ettiği yeri almasının yanı sıra her kıtasında iman tazeleten, her mısrasında ecdada rahmet okutan, her kelimesinde ruhumuzu aydınlatan İstiklal Marşımız, milli bilincimizin ve hürriyet aşkımızın en berrak ifadesidir. Türk Milletini ortak değerler ve düşünce düzleminde buluşturan İstiklal Marşımız ve sahip olduğumuz her değer bağımsızlık mücadelesinden izler taşıyor. Bize ve genç nesillerimize düşen en temel vazife de bu mücadeleyi daima diri tutmak ve gelecek nesillere aktarılması için mücadeleyi sürdürmektir. Yüce Allah'tan bu Millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmamasını niyaz ediyor, İstiklal Marşımızın TBMM'de kabulünün 97'nci yılı nedeniyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy ve bu vatan uğruna can veren bütün şehitlerimizi ve gazi olan kahramanlarımızı şükran ve minnetle anıyorum."
 
 
Nurhalil ÖZÇELİK
Ermenek Kaymakamı
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2020 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com