M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

KALBİNDEN BIÇAKLANAN HASTAMIZ ERKEN MÜDAHALE SONUCU HAYATA TUTUNDU


Karaman Devlet Hastanesinden yapılan yazılı açıklamaya göre;
Bir hafta önce kalbinden bıçakla yaralanan hasta tedavi sonrası şifa ile taburcu edilmesi planlanıyor. Başarılı bir şekilde tedavi edilen hastanın pirimer doktoru Kalp ve Damar Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Osman Yaşar IŞIKLI;
“ Kalp yaralanmalarında hızlı tanı ve tedavi mortaliteyi önlemektedir. Kalbinden yaralanan hastalar genellikle hastaneye transfer esnasında kaybedilmektedir. Hastanın klinik durumu; yaralanmanın şekline, hastaneye ulaşım süresine, ameliyata alınana kadar geçen süreye, ek yaralanma olup olmamasına ve kardiyak tamponadın (kalbe olan baskının) olup olmamasına göre değişiklik gösterebilir. Hastaneye ulaşan ve hemen tanı konup zamanında operasyona alınan hastaların %74’ü hayatta kalabilmektedir. Delici kalp yaralanmalarında kardiyak arrest (kalp durması) gelişen ve acil müdahale edilen olgularda mortalite % 54-94 oranında iken, arrest gelişmeden müdahale edilen olgularda bu oran %13.5-40 arasındadır. İ.T isimli 48 yaşındaki hastamızın başvuru anında hemodinamisinin (tansiyon ,nabız) stabil olması hayatta kalma şansını artırdı .Göğüs Cerrahisinden Dr. Süleyman Ceyhan ve Anestezi ekibinden Dr. Muhammed Korkusuz destekleri ile 1 hafta önce Cuma gecesi acil ameliyata aldığımız hastayı şu anda taburcu etme aşamasına geldik .Ameliyatta ve hasta takibinde emeği geçen tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” açıklamasında bulundu.
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.


YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2020 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com