M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

KMÜ BESYO ÖĞRENCİLERİNDEN ‘ADSIZ KAHRAMANLAR’ ORATORYOSU


Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Beden Eğitimi ve Spor Araştırmaları Öğrenci Topluluğu tarafından ‘Gaziler ve Şehit Aileleri ile Söyleşi’ konulu etkinlik düzenlendi.
12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma günleri sebebiyle düzenlenen etkinliğe Karamanlı Muharip Gaziler, şehit aileleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.
“Şehitlerimiz nurlanmış, gazilerimiz ise onurlanmış askerlerdir”
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından programın açılış konuşmasını yapan Karaman Muharip Gaziler Derneği Başkanı Behiç Baş, “Bizler 1974 yılında düzenlenen Kıbrıs Barış Harekâtında görev alan gazileriz. Bizler bu vatan içerisinde ezanımıza, bayrağımıza ve toprağımıza sahip çıkabiliyorsak eğer şehitlerimiz ve gazilerimiz sayesinde. Şehitlerimiz nurlanmış, gazilerimiz ise onurlanmış askerlerdir. Başta Zeytin Dalı Harekâtı olmak üzere bu vatan için canlarını feda eden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilere de acil şifa diliyorum.” dedi.
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Öğretim Üyesi Doç. Dr. Murat Tekin ise, “Türk milleti o kadar yüce ve ulu ki biz hepimiz tek millet, tek devlet ve tek gücüz. Vatan; şehit ailelerinin gözlerinin içinde, gazilerin ise yüreklerinde saklı.” şeklinde konuştu.
Programın devamında Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencilerinin hazırlamış oldukları ‘Adsız Kahramanlar’ isimli oratoryo gösterisi sahne aldı.
Gösterilerin ardından Karamanlı Muharip Gaziler ve şehit aileleriyle birlikte söyleşi düzenlendi. Gaziler kendilerini tanıtarak Kıbrıs Barış Harekâtı ile ilgili anılarını öğrencilerle paylaştılar.
Program, gaziler ve şehit yakınlarına teşekkür belgesi verilmesinin ardından toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.
                    
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.


YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2020 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com