M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

KMÜ REKTÖRÜ PROF. DR. MEHMET AKGÜL’ÜN 18 MART MESAJI


Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103'üncü yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Rektör Akgül, mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Aziz milletimizin kaderinin yanı sıra dünya tarihinin seyrini de değiştiren Çanakkale Zaferi aynı zamanda bütün olumsuz koşullara rağmen vatanını korumak için bir araya gelen bir milletin vermiş olduğu milli mücadelenin destanıdır.
İstiklali ve istikbali söz konusu olduğunda canını ortaya koyarak kahramanlığı, azmi, iradesi, inancı ve cesareti ile tüm dünyayı kendisine hayran bırakan milletimiz; sahip olduğu değerleri, vatanını ve bayrağını kanının son damlasına kadar savunacağını Çanakkale Zaferi ile bir kez daha kanıtlamıştır. Öyle ki bu topraklar, üzerinde yaşadığımız bin yıllık varlığımız süresince pek çok saldırıya, tehdide ve türlü oyunlara sahne olmuştur. 15 Temmuz 2016 gecesinde yaşadığımız hain girişim de bu oyunların bir parçası olarak tarihteki yerini almıştır. Milletimiz gerek dış tehditlere gerekse içimizdeki ihanet girişimlerine karşı tıpkı ecdadımızın Çanakkale’de vermiş olduğu kahramanca mücadelenin bir benzerini bu gece de göstermiştir.  103 yıl önce Çanakkale'de yaşandığı gibi, bu hain girişimde de en modern silahlar, milletimizin inancı ve kararlılığı karşısında çaresiz kalmıştır. Millet olarak bu sağduyu ve kararlılığa sahip olduğumuz sürece tıpkı geçmişte olduğu gibi bugün ve gelecekte de dimdik ayakta kalacağımıza hiç şüphe yoktur. Bu mukaddes vatan bize ecdadımızın en kutsal emanetidir ve ebediyen de öyle kalacaktır.
Bu münasebetle, 18 Mart 1915’te canlarını ortaya koyarak eşsiz bir mücadele sergileyen ve Çanakkale Deniz Savaşı’nı destanlaştıran başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bütün şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor; Zeytin Dalı Harekatında milletimiz adına halen destansı bir mücadeleye imza atan Mehmetçiğimize de Allah'tan muvaffakiyet ve kolaylıklar diliyorum.”
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.


YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2020 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com