M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

NEVRUZ BAYRAMI KUTLAMA MESAJLARIKaraman İl Genel Meclis Başkanı Celalettin GÜNGÖRER’den Nevruz Bayramı Kutlama Mesajı

Baharla birlikte doğada yaşanan hareketlilik, ortaya çıkan renk şöleni, bir bütünü oluşturan farklılıkların gözler önüne serdiği manzara; doğayla insan bütünleşmesini, çeşitliliklerin toplumsal hayata kattığı zenginliği de ifade etmektedir.
Doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine aynı istek ve amaç ile bir araya gelen gönüller bu eşsiz coğrafyayı vatan yapmıştır. Kış mevsiminin arkasından baharın kapısını açan bu ‘Yeni Günün’, barışın ve kardeşliğin habercisi olmasını temenni ediyor, birlik ve beraberlik içinde sonsuza kadar var olmayı Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.
Nevruz, huzur içinde şenliklerle kutlanması gereken, tüm insanlık için sevgi, barış ve kardeşlik gibi değerlerin önemini hatırlatan bir kavramdır.
Kardeşliğin ve baharın bayramı olan Nevruz Bayramımız kutlu olsun.KMÜ REKTÖRÜ PROF. DR. MEHMET AKGÜL’ÜN NEVRUZ MESAJI


Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, 21 Mart Nevruz Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Rektör Akgül, mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Orta Asya'dan Balkanlara kadar çok geniş bir coğrafyada binlerce yıldır kutlanan Nevruz, Birleşmiş Milletler tarafından da 2010 yılında Dünya Manevi Kültür Mirası Listesine dahil edilmiş ve 21 Mart, Dünya Nevruz Bayramı olarak kabul edilmiştir.
Özünde baharın gelişini müjdeleyen Nevruz, ulusların kendi inanç ve kültürel değerlerine göre farklılıklar göstermekle birlikte her zaman doğaya saygı duymayı, zamanı gelince sıkıntılardan kurtulmayı, neşe içinde ayağa kalkmayı, birliği ve bütünleşmeyi temsil etmiştir.
Türk kültüründe baharı, yaşama sevincini, arınmayı, yenilenmeyi, dirilişi, bir arada olmayı, uyanan doğa ile birlikte bolluk ve bereketi simgeleyen Nevruz, çağlar boyunca aynı yüksek değerler temelinde kutlanmaya devam etmiştir.
Geçmişten günümüze kadar 'baharın gelişi' temasıyla milletimizi ortak bir idealde bir araya getiren Nevruz’un, bugün de milletimizi birleştiren, toplumsal kaynaşmamızı sağlayan, birlik ve beraberlik içinde güçlü bir Türkiye arzusunun filizlendiği bir güne vesile olmasını temenni ediyorum.
Bu münasebetle başta üniversitemiz personeli olmak üzere Karamanlı hemşehrilerimizin ve milletimizin Nevruz Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum.”

Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.


YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2020 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com