M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

SERTAVUL TÜNELİ VE MEDRESELİK VİYADÜĞÜ TEMELİ ATILDI


 Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'ın katılımıyla, İçanadolu Bölgesi'ni Akdeniz Bölgesi'ne bağlayan önemli geçiş noktalarından birisi olan Sertavul Geçidi'nin Karaman kısmında kalan kısmında inşa edilecek olan Sertavul Tüneli ve Medreselik Viyadüğünün temeli, bugün (11 Mart 2018) düzenlenen törenle temeli atıldı.
        Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'ın teşrif ettiği temel atma törenine, Karaman Valisi Fahri Meral, Karaman Milletvekilleri Recep Konuk, Recep Şeker, AK Parti Karaman İl Başkanı Mehmet Er, Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Karayolları Genel Müdürü İsmail Kartal, daire müdürleri, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

        
Törende bir konuşma yapan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan; " Ülkemizde ulaştırma adına çok önemli ve büyük projeleri bir bir hayata geçiriyoruz. 3. Havalimanı ile dünyanın en büyük havalimanını İstanbul'da inşa ediyoruz. Hükümet olarak göreve geldiğimiz günden bu yana Türkiye'de 26 adet havaalanı bulunmaktaydı. İnşallah Karaman'a yapacak olduğumuz havaalanı ile  bu sayıyı 57'ye çıkarmış olacağız. 

        
Karaman'da güzel işler yapıyoruz. Bugün burada 3 bin 300 metre uzunluğundaki Sertavul Tüneli'nin temelini atıyoruz. Bu kapsamda Karaman'dan Mut ve Silifke’ye ulaşımın sağlandığı yollarda da iyileştirmeler yapıyoruz. Diğer yandan Serbest Bölge Lojistik Merkezi Projeleri'nde de önemli mesafeler kat ettik. Tüm bu projelerimizin ülkemize milletimize ve Karaman'a hayırlar getirmesini temenni ediyorum" dedi

        Temel atma töreni Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ve protokol üyelerinin birlikte butona basması ile sona erdi.

        
Sertavul Geçidi Tünel Projesi iki tüp tünelden oluşuyor. Her iki tüpün uzunluğu 3 bin 300 metre olacak. Viyadükle birlikte yolun uzunluğu ise yaklaşık 10 kilometre olacak


  
  
  
  
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.


YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2020 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com