M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

SIFIR ATIK PROJESİ'NDE KARAMAN PİLOT İL OLACAK


Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Karaman 1. Çevre Çalıştayı’nın kapanış toplantısında; “Sıfır Atık Projesi’nde pilot il Karaman olacak” dedi.
        Programa Bakan Özhaseki’nin yanısıra; Karaman Valisi Fahri Meral, AK Parti Karaman Milletvekili Recep Konuk ve Recep Şeker, Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, KMÜ Rektörü Mehmet Akgül, Karaman AK Parti İl Başkanı Mehmet Er, daire müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
        Bakan Mehmet Özhaseki, Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi’nde düzenlenen Karaman 1. Çevre Çalıştayı kapanış konuşmasını yaptı. 3 gün süren çalıştayın kapanış konuşmasını yapan Bakan Özhaseki, Kent Madenciliğinin Karaman’da başlatılacağını vurguladı.
        Toplantıda konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki şu ifadelere yer verdi:
        “Sıfır Atık Projesinde pilot il Karaman olacak. Şu anda atıktan elde ettiğimiz ekonomi, 3 buçuk milyar TL civarında. Bunu 3 yıl içerisinde 10 milyar TL ye çıkaracağız. Ayrıştırma evlerde yapılacak. Belediyeler gerekli çalışmaları yapacak. Bütün belediyelerde 3 yıl içerisinde sıfır atık projesini uygulayacağız. Karaman Belediye Başkanımızla bu konuyu masaya yatırdık. Sıfır Atık Projesi'nde pilot il Karaman olacak. Buna da Karaman Belediyesi ile başlayacağız. 
“Emanete Hıyanet Etmeyelim”
        Yeni bir arıtma tesisini Karaman’a kazandıracağız. Kültürümüzün en iyi yaşatıldığı, tarihine milli ve manevi değerlerine sahip çıkabilen en güzel şehirlerden birisidir Karaman. Eskiden tüm dünyada ve Türkiye’de üretim azdı, dolayısı ile tüketim de azdı. Şimdi üretimde tüketim de çok, bundan ötürü atıklar arttı. Bu atıkları hızlı bir şekilde ekonomimize olumlu yönde kazandırmamız lazım. Tüm fabrikalara atık tesislerinin kurulması şartını getirdik. Bu tesisleri anlık, online şekilde takip ediyoruz. Uygulama haricinde faaliyet sürdüren işletmelere ve fabrikalara gerekli cezai müeyyideler uyguluyoruz. Sahip olduğumuz her şey bize verilen bir emanettir. Vücudumuz, çocuğumuz, birer emanet olduğu gibi bu çevre de bize bir emanettir. Emanete hıyanet etmeyelim” dedi.
“Allah Aslanlarımızı Korusun, Ordumuzu Muzaffer Eylesin”
        “Emperyalist güçlerin farkındasınız. Coğrafyamızda oluk oluk kan akıtıyor. Işid (Deaş)’ı bahane ediyorlar. Işid batılıların uydurduğu proje, bir örgüttür. Türk devleti tarih boyunca mazlumların sığındığı bir devlettir. Pkk, Pyd’yi kurdular, amaç belli. Ne işiniz var Suriye’de, ortak tarihiniz mi var, kültürünüz mü var, sınırınız mı var. 10 bin km öteden niye geldiniz? 
        Hedef belli; Türkiye. Bunu yaparken içerideki hainleri kullanıyorlar. Fetö denen sapığı kullanıyorlar. Bu kadar bela ile uğraşan başka bir devlet yok. Her şeyi deniyorlar. Ama tüm bu saldırılara rağmen büyüme oranlarında son dönemde sürekli ilk üçe giriyoruz. Sınır ötesi harekatımızla dünyaya insanlık dersi veriyoruz. 7 düvele karşı yeni bir istiklal mücadelesi veriyoruz. Oralarda yavrularımız şehit olurken bizlerde onlara layık olmalıyız. O yavrularımız bizim gözümüzün nuru. Allah aslanlarımızı korusun, ordumuzu muzaffer eylesin.”


  
  
 Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.


YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2020 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com