M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

SÖZKESEN'İN 12 MART MESAJI


ERMENEK BELEDİYE BAŞKANI UĞUR SÖZKESEN'İN 12 MART İSTİKLAL MARŞININ KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY'U ANMA GÜNÜ MESAJI:

Anadolu’muzun birçok şehri işgal altındayken, Türk Milleti kadınıyla, erkeğiyle, çocuğuyla, yaşlısıyla, ülkesi için imkânsızlıklar içerisinde büyük mücadele verirken Mehmet Akif Ersoy, cesaret vermek ve milletin duygularını harekete geçirmek için İstiklal Marşını yazmıştır.

İstiklal Marşı, Türk Milletinin bağımsızlığını tüm dünyaya bildirdiği, ilmek ilmek yüreklere işlenen eşsiz bir eserdir. İstiklal Marşı Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, tarihin akışını değiştiren şanlı bir destanın mısralara dökülmüş halidir.

İstiklal Marşımızın kabulünün yıldönümünü idrak ettiğimiz bugünlerde bile vatanımız ve onun bölünmez bütünlüğü için şehitler vermekteyiz. Kurtuluş savaşının kazanılacağı inancı ile Mehmet Akif Ersoy tarafından yazılan İstiklal Marşı tarihte olduğu gibi bugünde yüreklere satır satır işliyor ve tüm dünyaya bölünmez bütünlüğümüzü haykırıyor.

Böylesine önemli bir günde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, vatan şairi Mehmet Akif Ersoy'u, şehitlerimizi ve gazilerimizi minnetle anıyorum.
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.


YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2020 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com