M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

VALİ FAHRİ MERAL MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ


Vali Fahri Meral, ilimiz merkeze bağlı 15 köy muhtarı ile bir araya geldi.
 
15 Mart 2018 Perşembe günü saat 10.00’da Valilik Toplantı Salonunda Vali Meral’in başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya; İlimiz merkeze bağlı Başkışla, Bozkandak, Burhan, Çakırbağ, Çavuşpınarı, Damlapınar, Göcer, Kızılyaka, Kurtderesi, Morcalı, Muratdede, Pınarbaşı, Şeyhler, Yazılı ve Yılangömü köyleri muhtarlarıyla daire müdürleri katıldı.
 
Toplantının hayırlara vesile olması temennisinde bulunarak konuşmasına başlayan Vali Meral, çevreyle ilgili olarak toplumun tüm kesimlerinin hassasiyet göstermesi gerektiğini belirterek, muhtarlardan yaşadıkları köy ve mahallelerde çevrenin temizliğinin yanı sıra mesire alanları gibi halka açık olan alanlarda atıkların konteynırlara atılması konusunda duyarlılık ve titizlik göstermelerini istedi.
 
Okuma yazma seferberliği ile ilgili olarak ilimizde yürütülen çalışmaların oldukça iyi seviyede olduğunu dile getiren Vali Meral, bu seferberlik kapsamında 690 vatandaşımızın açılan kurslara devam ettiğini söyledi.
 
Muhtarların sıra ile söz alarak köylerindeki alt yapı, yol, su elektrik, eğitim ve yatırımlar ile ilgili taleplerinin yanı sıra yaşadıkları sorunları ilettiği toplantıda ayrıca, içme suyu konusunda yaşanan sıkıntıların giderilmesi, köy yollarının bakımı, ormanların korunması ve ağaçlandırılması gibi sorunlar ve çözüm yolları görüşüldü.
 
Toplantıda muhtarların sorunlarını ve taleplerini dinleyen Vali Meral, ilgili kurum müdürlerine talimat vererek muhtarların taleplerini değerlendirilmesini ve sorunların çözümü noktasında gereken çalışmaların yapılmasını istedi.
 
Toplantının ardından Vali Fahri Meral, İl Jandarma Komutanı İlhan Şen ve toplantıya katılan daire müdürlerince, İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan tek tip muhtar kimlik kartları sahiplerine teslim edildi.Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.


YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2020 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com