M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN

 
EĞİTİM, insana yapılan bir yatırımdır ve kalitesinden ödün verilemez…

Bu tanım, eğitim faaliyetinin en temel ve kısa ifadeli anlatımı olup, eğitim sonunda, eğitilenler istenen yönde bilgi ve becerile kazanır.. İnsana şekil verilmiş, donatılmış ve hayata-göreve  olur..

Eğitimin 3 ana unsuru şunlardır ; 1. Eğitilenler (öğrenciler), 2. Eğitenler (öğretmenler), 3. Eğitim ortamı (okul)’dur..

Bu unsurlardan en belirleyici, etken ve sürükleyici olanı elbette ÖĞRETMEN olacaktır… Meslekler içinde en kutsal ve mutluluk verici olanı da öğretmenliktir.

 Kısa sürelerle de olsa, öğretmenlik ve eğitim plancısı,  yöneticiliği-denetçiliği yapmış bir kişi olarak, yıllar sonra yolumu kesen ve “ siz bizim öğretmenimsiniz. verdiğiniz bilgiler ve öğütler sayesinde çok başarılı oldum “ diyen kişilerle karşılaşmak, insana, tarifsiz bir haz ve mutluluk veriyor.


Hayatımızda çok önemli bir yer tutan öğretmenlerimizin,  24 Kasım Öğretmenler Günlerini gönülden kutlar, vefat etmiş olanlara Allah’dan sonsuz rahmetler diliyoruz.

Av. Naci SÖZEN


YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2020 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com