M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

GERÇEK DEĞERİNE İSLAMLA KAVUŞAN KADIN


Saadet Partisi Karaman Kadın Kollarının düzenleyeceği konferansa dair açıklama yapan Başkan Havva Şahin;
Günümüz kadını huzur ve mutluluğa hasret. Kadın hakkı ve özgürlük diye diye, kadının hak ve özgürlükleri elinden alındı.
Önce, kadını yeterince tanıyamadık. O, zarif ve ince yapılı olup şefkat ve merhamet meziyeti daha yüksektir.  Kadının görevleri yapı ve yaratılışına uygun olmalıdır. Eşitlik teraneleriyle narin yapılı bir varlığa kaldıramayacağı görevler yüklemek âdil bir tutum değildir. Süslü ve cilâlı sözlerle kadını vahşî Kapitalizm’in kölesi, sömürü çarkının kurbanı yapmak kadın hak ve özgürlüğü olamaz.
Kadın, gerçek yerini İslâm’da bulmuştur.
Hakkı üstün tutmak, HAK merkezli bir hayat sürmek, adalet ve sevgi ile, şefkat ile meseleye yaklaşmak çok önemlidir.Aileyi oluşturan unsurlar olarak kadın ve erkeğin birbirini tamamlayıcısı olarak görmek, gönüllü fedakarlıkları, karşılıklı yapmak, hem ailenin  huzur ve birliğini tesis eder, hem de bireylerin… 
Efendimiz, Veda hutbesinde ''Ey insanlar! Kadınların haklarına riayet etmenizi ve bu hususta Allah'a karşı sakınmanızı tavsiye ederim.''  Demiştir.
'' Sizin hayırlınız ailesine ve eşine en hayırlı olanınızdır.'' Diye kadının İslam'daki yerini ifade etmiştir. 
Aslında bugün, her konuda olduğu gibi kadın hakları konusunda da çağımız insanının, Kur-an'ın çağlar üstü anlayış ve görüşüne, Hz. Peygamber'in örnek ve üstün ahlakına ne kadar ihtiyacı olduğu aşikardır.
Saadet Partisi Karaman Kadın Kolları olarak  28.11.2018 Çarşamba günü saat 13:30'da Yunus Emre Konferans Salonunda Eğitimci Hatice Toroğlu'nun konuşmacı olarak katılacağı "İslamla Gerçek Değerine Kavuşan Kadın" konulu konferansımıza tüm hanım kardeşlerimiz davetlidir dedi.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2020 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com