M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

GERİ DÖNÜŞÜM MALZEMELERİ SANATA DÖNÜŞTÜKaraman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu tarafından düzenlenen ‘Dönüşümün Sanatla Buluşması’ isimli sergi yoğun ilgi gördü.
Karaman’da Gençlik Merkezi bünyesinde eğitimlerine devam eden tasarımcı ve el sanatları eğitmeni Emine Mümine Aydemir ile motif çizim teknikleri eğitimine katılan kursiyerler tarafından hazırlanan ve geri dönüşüm konusunda toplumsal çevre bilincinin oluşmasının hedeflendiği sergide, 32 eser yer aldı. Karaman Taş Bina Sergi Salonu’nda ilk kez düzenlenen sergide kursiyerler, abeslang, çivi, vida, tel, inşaat köpüğü, düğme, jüt ip, taş, şişe, gazete ve yapay çiçek gibi birçok dönüşüm malzemesini sanata dönüştürdü.
Birçok geri dönüşüm malzemesinin yer aldığı sergide, geri dönüşüm malzemelerinin tekrar yaşama kazandırılmasının önemine dikkat çeken Gençlik Merkezi Müdürü Şabettin Gezen, “Bu sergi, kullandığımız bütün araç ve gereğin kıymetini bilmek ve tabiatta yer alan hemen her şeyin mutlaka başkasının da işine yarayacağı şeklinde bir bilinç kazandırma amacını taşıyor. Kursiyerlerimizin büyük emek verdiği eserleri vatandaşlarımızın da yoğun katılımı ile bugün açtık. İnsanların eserlerimize ilgi göstermesi bizi gerçek anlamda mutlu etti. Çalışmalarımızı 14 Kasım Çarşamba gününe kadar sergilemeye devam edeceğiz” diye konuştu.
Geri dönüşüm konusuna dikkat çekmek için atık maddelerin muhteşem sanat eserlerine dönüştürüldüğünü belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Osman Bebek ise, “ Öncelikle böyle bir serginin açılmasında büyük destek veren İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu ve Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Abdurrahman Koçak’a teşekkür ediyorum. Bu sergimizde vatandaşlar, öğrenciler ve gençler arasında bir farkındalık oluşturmak istedik. Kullanılmayan ve atılan malzemeleri geri dönüşüm ile çevreye ve ekonomiye kazandırmak istiyoruz. Sergimizde de kursiyerlerimiz çeşitli geri dönüşüm malzemelerini yeniden tasarlayarak başka eşya ve eserlere dönüştürdüler. Bir birinden değerli çalışmaların yer aldığı sergiye tüm halkımız davetlidir” dedi.
Taş Bina Sergi Salonu’nda gerçekleşen açılış programına, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Osman Bebek, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, Gençlik Merkezi Müdürü Şabettin Gezen, Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Abdurrahman Koçak, daire müdürleri, gençlik merkezi üyesi gençler ve vatandaşlar katıldı.YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2020 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com