M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

İNSANLIK BÖYLE OLMAZ


Bu yazımda özel bir başlığı olmasın istedim. Daha genel bizleri de ilgilendiren sosyal konular üzerinde biraz sohbet edelim istedim…
”Tırıvırı” veya “televole”
Tam adını bilmesek de hepiniz onu yakından tanıyorsunuz. ”Tırıvırı” veya “televole” adıyla. Bu lanet şeyin size zararını bir anlatayım. Bunun ipi koptuğunda suyun altında kalıyor ve içine giren balıklar çıkamıyor. Öldüğü zaman tehlike başlıyor. Parazit ve Mantar. İşte bu hastalık zamanla tüm göle yayılarak doğal hayatı etkiliyor. Tekeçatı’nda duyumlarıma göre bu rahatsızlık var. İlgililere duyurulur. Bütün il ve ilçelerde yasakken Ermenek’te neden bu kadar kolay ulaşılıyor bu doğa düşmanı ürüne? Ondan gelecek para sizi zengin etmez. Ama satılmaması doğayı zengin eder.
Sürat
Diğer konu hala sabahları okul civarlarında sürat yapıyorsunuz. Uyku sersemi çocuklarımız için büyük tehlike. Geri dönüşümsüz bir hata yapmak üzeresiniz. Uyarmadı demeyin. Bu sürat yapanların arasında çocuğu okula giden veliler de var.
Gelelim kedi ve köpeklere
Belediyemiz onlar için çöplerin yanına kovalar koydu. Ama siz onların içine ekmek hariç her şeyi atıyorsunuz. Kül boşaltanlar var kül. İnsan biraz utanır yahu. Ben ne yapıyorum diye bir düşünür.
Sokak Vandalları
Hayrat çeşmeler ve sokak arasındaki ev bordalarına hala sprey boya ile sözüm ona grafiti çalışan bilinçsiz vandallara sesleniyorum.
Hem parasızlıktan hayatın dertlerinden alamadığın kızı ne kadar çok sevdiğinden bahsediyorsun, hem de kutusu 30 tl ye sprey boya alıyorsun. O parayı biriktirip “parasız gezmekten” kurtulabilirsin. Sana bir abi tavsiyesi…
Bu konular uzar gider
Diyeceksiniz ki  ”sana ne?”…
Bende diyorum ki ; “Hayat o kadar göz ardı edilecek bir şey değil. “Sana ne?” ile “Bana ne?” ile yürümüyor işler. Eğer yürürse yukarda yazdığı ve yazamadığım sorunlar alır başını gider. Böyle bir dünya istiyorsanız bunu anlayabilirim. Ama ben istemiyorum. Sizde beni anlayın. Bu dünyada yaşıyor ve bu nimetlerden nasipleniyorsanız karşılığını vermek durumundayız. Böyle insanlık olmaz.
Ömer Battır

YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2020 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com