M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

KARAMAN GENÇLİK KULÜBÜNDEN KAZIMKARABEKİR'DE EĞİTİM GÜNLERİ

Karaman Gençlik Kulübü Derneği ve KMÜ Gençlik Kulübü Topluluğu öncülüğünde, dernek gönülleri eğitmenliğinde, Kazımkarabekir Piri Reis İlkokulunda eğitim günleri düzenlendi.

Kazımkarabekir Eğitim Günleri'nin ilk günü çocuklara “Sosyal Medya Okuryazarlığı” Eğitimi verildi.

Eğitimi veren Gönüllü Eğitmen Hanife Aydın : “Sosyal medya kullanımının ilkokul çağlarına kadar düştüğü bir çağdayız. Evet, çocuklarını bu ortamdan uzak tutamayan ebeveynler söz konusu. Ancak çocuk ailesi ne kadar istemese de arkadaş ortamında dışlanılan olmamak, muhabbeti sürekli dönen sosyal medya konusundan uzak kalmamak adına hep merak içinde. Ne var burada? Annem, babam,abim, ablam, amcam, teyzem neden sürekli telefonla birlikte? Çocuğun kafasını kurcalayanlar bunlar aslında.  Çocuğa facebook, instagram açamazsın deyip ona bir alternatif sunmadıkça çocuk sosyal medyaya yönelmeye devam ediyor.  Anne baba örnek olmadıktan sonra çocuğun kendine yol çizmesi mümkün değil. Sosyal medya hesapları açmalarına engel olamasanız da en azından çocuğun orada neler yaptığına, izlediği videolara, girdiği internet sitelerine müdahil olabiliriz. Çocukları başıboş bırakmayalım. Anne babalarını örnek alarak büyüsünler, sosyal medyada gördükleri anormal örneklerle değil.  Elimizden geldiğince çocuklara sosyal medyayı, interneti doğru kullanmayı ögrettik. Sıra anne-babanın çocuğuna vereceği eğitimde…” dedi.

Kazımkarabekir Eğitim Günleri'nin ikinci günü öğrenci velilerine “İnternetle Hayat Kolay” eğitimi düzenlendi.
Gönüllü Eğitmen Burak AYIK eşliğinde kadınlara e-devlet, e-posta, e-randevu, e-belediye, görüntülü haberleşme, dijital bankacılık ve sosyal medyanın bilinçli kullanımı konularını içeren "İnternetle Hayat Kolay" Eğitimi düzenlendi.

Kazımkarabekir Eğitim Günleri'nin üçüncü günü çocuklara Kodlama Eğitimi verildi.
Gönüllü Eğitimen Neslihan Tuncer ve dernek gönüllümüz Ramazan   eşiliğinde 4. sınıf öğrencisi 45 çocuğumuza Kodalama eğitimi verildi. Çocukların enerjileriyle neşe kattığı interaktif eğitimlerde, oyun tasarlayabilmek için düşünülmüş basit ve görsel bir programlama dili olan Scratch programı hakkında bilgi verildi. Çocukların bilgisayar karşısında tüketici konumdan çıkıp üretici olmalarını ve algoritmik düşünce sistematiğini içselleştirmelerini hedefleyen eğitim çocuklar için kod okuryazarlığına giriş niteliğinde oldu.
Eğitime, İlçe Kaymakamımız Sayın İbrahim GÖKMEN, Belediye Başkanı sayın Ali İhsan ALANLI ve  İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Haşim TUNCA’nın ziyarette bulunarak iyi dileklerini ilettiler.
Eğitimler hakkında açıklama yapan Karaman Gençlik Kulübü Derneği başkanı Ayşe Yağmur SÜZER ”Derneğimizin Sosyal sorumluluk faaliyetleri kapsamında ilçemizde 3 gün süren eğitimleri tamamlandı. Bu eğitimlerin devamını ilimiz okullarında da gerçekleştirmeyi planlamaktayız. Eğitimler Habitat Derneği koordinatörlüğünde Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP), Türk Telekom Grubu, Microsoft Türkiye, Türkiye Vodafone Vakfı’nın da destekleriyle ilgili konularda “Gönüllü Eğitmenler” yetiştirerek iller bazında çocuklara, gençlere ve kadınlara ulaşmayı hedeflemektedirler. Biz de dernek olarak Karaman ilinde bu eğitimlerin önemini bildiğimiz için destek vermekteyiz. Gönüllülerimizi gönüllü eğitmen olmaları için teşvik etmekte ve işlerini kolaylaştırmaktayız. Eğitimlerimize yerelde destek veren İlçe Kaymakamımız Sayın İbrahim GÖKMEN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Haşim TUNCA ve okul müdürümüz Sayın H.Arif YALÇIN  ve eğitimlerimizi veren gönüllülerimize teşekkür ederim “dedi.
 
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2020 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com