M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

KMÜ’NÜN 2023 HEDEFLERİ STRATEJİK PLANINDA


Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinin (KMÜ) 2019-2023 yıllarını kapsayan stratejik planı yürürlüğe girdi.
İç ve dış paydaşların görüş ve önerilerinin değerlendirildiği hazırlık sürecinin ardından kamuoyuyla paylaşılan Stratejik Plan, gelecek beş yıla ilişkin üniversitenin amaç ve hedeflerini ortaya koyuyor.
Üniversitenin özgörev farklılaşmasını ve uzgörüşünü gerçekleştirmek için önemli stratejik kararların alındığı 2019-2023 Stratejik Planı'nda Karaman ve bölgeye yönelik farklılaşma alanları ön plana çıkıyor. Plan'da Türk dili ve gıda alanlarıyla birlikte temiz enerji ve tarım da farklılaşma alanları olarak belirlendi. Ayrıca üniversitenin girişim ve yenilik odaklı bir yapıya kavuşması da verilen bir diğer önemli stratejik karar olarak dikkat çekiyor.
Stratejik Plan döneminde yeni stratejik hedeflere ulaşmak için akademik kadronun güçlendirilmesi, girişimcilik ve yenilikçilik kültürünün oluşturulması, kurumsallaşma ve kalitenin artırılması; eleştirel düşünceye açık, farklılıkları zenginlik olarak görebilen bir örgüt iklimi oluşturulması, uygulama ve araştırma kabiliyeti ile ortak iş yapabilme kültürü ve etkileşim kabiliyetinin geliştirilmesi, bilgiye erişim imkânları ile kütüphane kaynaklarının zenginleştirilmesi ve teknolojik altyapının güçlendirilmesi benimsendi.
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinin 2019-2023 Stratejik Planı'nın hayırlı olmasını dileyen Rektör Prof. Dr. Mehmet Akgül, "Planın başarıyla uygulanmasında iç ve dış paydaşlarımızın destek ve katkıları önem arz etmektedir. Üniversitemiz stratejik planının hazırlanmasında emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma ve paydaşlarımıza teşekkür eder, planın üniversitemizin, ilimizin ve bölgemizin geleceğine ışık tutmasını temenni ederim." dedi.
Üniversitenin 2019-2023 Stratejik Planı'na http://kmu.edu.tr/ internet sitesinden ulaşılabileceği gibi görüş ve öneriler http://kmu.edu.tr/strateji adresinden kuruma iletilebilir.
   
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2020 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com