M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

MERHUM TALAT DURU ANILDI


KMÜ 15 Temmuz Salonunda yaklaşık bin kişinin katıldığı proğram büyük beğeni topladı.
Karaman’ın tanınmış ailelerinden, esnaflarından, Yunus Emre soyundan, Karaman Tarihi Araştırmacısı merhum A.Talat duru, 17 Kasım Cumartesi günü akşam düzenlenen bir programla anıldı.
Ankara Karamanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (ANKARAMANDER) Türk Sanat müziği korosunun sunduğu birbirinden güzel TSM eserlerinin seslendirildiği gece izleyenler tarafından büyük beğeni topladı.
Geceye Vali Fahri Meral ve eşi Zehra Meral, CHP Karaman Milletvekili İsmail Atakan Ünver, Emniyet İl müdürü Fikret Bayraktar, Bakanlar Kurulu Sekreteri Osman Sağlam, STK Temsilcileri, ANKARAMANDER ve İKEV Yönetim Kurulu üyeleri ve çok sayıda vatandaş katılırken ilgili bürokratların ve bazı yetkililerin olmaması da dikkat çekti.
KMÜ 15 Temmuz konferans salonunda yaklaşık bin kişinin katıldığı, sunuculuğunu gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Yasemin  Küçükcicibıyk’ın yaptığı proğramda, Talat Durunun kısa hayat öyküsü ve Talat Duru’nun yayınladığı kitabından Yunus Emre ile ilgili bir sinevizyon gösterisinin ardından ANKARAMANDER TSM Korosunun birbirinden güzel TSM eserleri büyük beğeni topladı.
TALAT DURU’NUN BİR ŞİİRİ BESTELENDİ VE İLK KEZ BURADA İCRA EDİLDİ
Merhum Talat Duru’nun bir şiiri Bestekar Hüseyin Soysal tarafından bestelenerek ilk kez proğramda besteci Soysal tarafından okunurken, eser büyük bir beğeni topladı.
Besteci Soysal’ın bu bestesini TRT’ye vereceği öğrenildi.
Gece saat 22 sıralarında sona ererken, gecenin sonunda Duru ailesi programa emeği geçenlere plaket ve çiçek verdi.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2020 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com